Potężne osuwisko w Gwatemali - aż 600 osób zaginionych

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Wielkie osuwisko wystąpiło wczoraj w gwatemalskim mieście Santa Catarina Pinula. Dotychczas potwierdzono śmierć przynajmniej 30 osób, ale z pewnością nie jest to ostateczny bilans, ponieważ zaginionych jest ponad 600 mieszkańców.

 

Cały czas na miejscu kataklizmu pracują ofiarnie ekipy ratunkowe, które odkopują kolejne zasypane błotem domy. Praca trwała nieprzerwanie nawet po zapadnięciu ciemności. Z każdą godziną maleją jednak szanse na wykopanie kolejnych żywych osób.

W sumie zdewastowane zostało 125 budynków. Duże części miejscowości Santa Catarina Pinula są pokryte warstwą mokrej ziemi przemieszanej z błotem aż po dachy. Z pewnością będzie to jedno z najbardziej śmiercionośnych osuwisk w historii Gwatemali, a może i świata.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj