Potężne opady śniegu na południu Norwegii

Kategorie: 

Źródło: BKK

Norwegia doświadcza obecnie rekordowych opadów śniegu. Na południu tego kraju w niektórych miejscach powstały 10 metrowe zaspy śnieżne. Jak narazie śnieg nie zaczyna topnieć, jednak władze kraju obawiają się intensywnych opadów deszczu. To przyspieszyłyby topnienie śniegu i mogłyby również spowodować w konsekwencji niszczące powodzie na całym południu Norwegii.

 

Sytuacja jest poważna, a rezerwuary wody są już przepełnione śniegiem. Górskie regiony Norwegii, są szczególnie zagrożone powodzią. Akcje oczyszczania rezerwuarów trwają już od dłuższego czasu, jednak władze lokalne nie są pewne czy zdołają zupełnie odpędzić groźbę powodzi. Jej konsekwencje dotyczyłyby olbrzymich obszarów tego kraju.


Źródło: @elusive_moose


Zdaniem przedstawiciela norweskiego Dyrektoratu Zasobów Wodnych i Energii, poziom zagrożenia powodzią jest obecnie szacowany na zielony. Niskie temperatury dają więcej czasu na prace przy oczyszczaniu rezerwuarów, jednak kwestia tego czy wystarczy on na zabezpieczenie południa kraju pozostaje niejasna.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Komentarze

Portret użytkownika ReignDeer

Sprawdzone, nie było tak

Sprawdzone, nie było tak niskich temperatur w Lilehammer. Ogólnie tylko w górach tam, gdzie mozna na nartach pojeździć cały rok. Bardziej na północy. W Oslo 20 stopni dzisiaj, w Lilehammer 17. Szukanie sensacji tak jak w upałach we wschodniej Syberii, gdzie ja oglądałam reportaż o Polakach na syberii, gdzie gość opowiadał, ze krótkie mają lata,, ale mega upalne.

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Skomentuj