Potężne opady gradu we Francji zniszczyły tysiące hektarów winnic

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W miniony weekend, południowo-zachodnią część Francji nawiedziły gwałtowne burze, którym towarzyszyły potężne gradobicia. Choć zjawisko trwało bardzo krótko to przyczyniło się do ogromnych zniszczeń. Pogoda zdewastowała tysiące winnic.

 

Silne opady gradu odnotowano w sobotę około godziny 12:00 w departamentach Żyronda i Charente-Maritime. Setki winiarzy z Bordeaux i Cognac w ciągu około 10 minut straciło tysiące hektarów zbiorów.

Źródło: Twitter

Grad zniszczył przede wszystkim winnice. Nie odnotowano żadnych innych strat materialnych i nikt nie został ranny. Jednak niektórzy farmerzy stracili całe swoje zbiory i grozi im bankructwo. Rząd zapowiedział już, że udzieli pomoc winiarzom.

 

Wciąż trwa liczenie strat. Przypuszcza się, że gradobicie mogło zniszczyć nawet kilkanaście tysięcy hektarów winnic. Dodajmy do tego, że poprzedni rok był rekordowo niekorzystny dla tamtejszych farmerów. Z powodu mrozów, zbiory były mniejsze aż o 40%, co przyczyniło się do wyraźnego wzrostu cen wina.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika raf

Zauwazyłem ,ze robi sie coraz

Zauwazyłem ,ze robi sie coraz gorzej.Podejrzewam,ze sezon huraganowy bedzie w tym roku potęzny.Słonce nie opala tylko parzy dosłownie,trawa w maju jest już żółta..przypatrzcie sie za oknem,a jest maj.Przebiegunowanie idzie pełną parą

Portret użytkownika Piotr123

Dzien dobry,

Dzien dobry,

Nic nie mam do Franców, ale u nich juz się dawno zaczęła apokolipsa.Człowiek nie potrafi obronić się przed naturą,a co dopiero przed imigrantami czy wojnami. Ludzie się odwracają od Pana Boga, od wiary, od kościoła robią co chcą z kościole, wiadomo ,ze nie wszyscy ludzie wierzą w Boga, ale przecież widzicie znaki nawet co raz więcej jest opadów, co raz mrozniejsze zimy, co raz więc szkód robi natura. A w Polsce proszę bardzo jest u nas bezpiecznie, co prawda mamy inne problemy materialne finansowe, ale spokojnie to nie jest najwazniejsze.

 

Skomentuj