Potężne gradobicie w Tajlandii zniszczyło ponad 500 domów

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Kolejny kraj stanowiący częsty kierunek wakacyjny doświadczył ekstremalnej pogody z gradobiciem włącznie. Po egipskiej Hurghadzie przyszedł czas na Tajlandię i dystrykt Loei Phu Rua. Grad dużej wielkości zniszczył tam ponad 500 domów.

 

Oprócz tego zniszczone są samochody i inna własność. Gradobicia nie są często spotykane w Tajlandii. Poprzednie miało tam miejsce 30 lat temu, ale nie było ono aż tak niszczące. Zjawisko, które wystąpiło 16 marca to największe gradobicie w tej okolicy od wielu dekad. Taki opad wywołuje zwykle badzo poważne zniszczenia. Nie inaczej było tym razem. W sumie grad zniszczył 500 domów w 8 wioskach.

Źródło: Twitter

Całe zjawisko trwało około 30 minut. Najpierw padał silny ulewny deszcz, a potem zmienił się on w gradobicie. Niektóre gradziny były większe niż cytryna. Miały rozmiar od 5 cm do 10 cm. Po opadzie pozostała głęboka lodowa powłoka, zupełnie nietypowa dla tej części świata.

Źródło: Twitter

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika OLI

JAK UKRAINA MA TAKICH

JAK UKRAINA MA TAKICH DORADCÓW JAK SIKORSKI TO ROSJI ODDA SIĘ BEZ JEDNEGO STRZALU JAK KRYML. I TO SOMO ZROBIĄ INNE PAŃSTWA WRAZ Z POLSKĄ.////CHYBA ŻE ROSJE NAWIEDZI JAKIŚ KATAKLIZM NIE DAJ BOŻE...

Skomentuj