Potężne gradobicie w Indiach - dwie osoby zginęły

Kategorie: 

Źródlo: Twitter

Tragiczne w skutkach gradobicie wystąpiło w piątek wieczorem. Ulewny deszcz i grad zaczął się nagle i złapał wiele osób na ulicach i na polach. Kule ogromnego gradu pokryły wiele obszarów w dystrykcie Mathura. Cały kataklizm trwał w sumie około 40 minut.

 

Waga poszczególnych gradzin przekraczała kilogram. Na skutek złej pogody dwie osoby zginęły, a wiele domów zostało poważnie uszkodzonych. Miejscowi rolnicy narzekają również, że wiele ich zwierząt jest rannych. Ogromny grad zabił wiele ptaków i mniejszych stworzeń.

 

Świadkowie twierdzą, że na początku gdy zaczął padać deszcz, towarzyszył mu dość duży grad i ludzie rzucili się w poszukiwaniu schronienia, ponieważ spadające gradziny były w stanie nabić sporego siniaka. Potem, gdy wszystko ucichło, ludzie wrócili do swoich normalnych działalności i nagle wraz z deszczem z nieba spadły wielkie białe kawałki lodu dochodzące wagą do kilograma.

 

W sumie odnotowano trzy fale gradobicia, które nawracało przez 40 minut. Następnie burza poszła dalej pozostawiając dwóch zabitych i wielu rannych, a na dodatek uszkodzone samochody, zniszczone uprawy, dachy i wiele szkód w inwentarzu oraz wśród dzikich zwierząt.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Tata Buki

Spektakularne zjawisko,

Spektakularne zjawisko, śniegu nie mają ale jak już zapragną to dostają w hurcie w skali xxl w czasie 40 minut.
Musieli mieć mokro w majtkach, nie tam noszą sari, nie no chyba majtki, mniejsza z tym mieli mokro :) 
 
Poza bogatymi z lepszą karmą po udanej inkarnacji z poprzeniego nędznego życia w postaci kaczki nikt nie ucierpiał Smile
 

Skomentuj