Potężne gradobicie w Arabii Saudyjskiej zraniło ponad 50 osób, zniszczyło wiele samochodów

Kategorie: 

Zdjęcie poglądowe - źródło: Pixabay.com

Arabię Saudyjską nawiedziły silne wiatry, deszcze i burze. Jedna z prowincji doświadczyła również rzadkiego dla tego regionu zjawiska - intensywnego gradobicia.

 

W sobotę, pogoda w saudyjskim królestwie uległa pogorszeniu. Kraj nawiedził deszcz, porywisty wiatr i burze. Odnotowano również spadek temperatury. Na drugi dzień, sytuacja była jeszcze gorsza.

W Medynie i okolicach tego miasta, oprócz silnych opadów deszczu i wiatrów, doszło również do gradobicia. Mieszkańcy zamieścili wiele filmów i zdjęć, które dokumentują to zjawisko. Grad wielkości piłek golfowych spowodował choas w Medynie i zniszczył wiele samochodów. Przynajmniej 50 osób zostało rannych, a wiele zwierząt zostało rannych i zabitych. W regionie wystąpiła również powódź.

Meteorolodzy przepowiadają kolejne burze, silne wiatry i deszcz na następne dni. Istnieje także ryzyko kolejnego gradobicia, w które w tej części świata jest rzadkie, aczkolwiek bardzo intensywne.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj