Potężne gradobicie w Arabii ​​Saudyjskiej zabiło setki owiec i wielbłądów

Kategorie: 

Źródło: twitter

Opady deszczu, a tym bardziej gradu, nie są czymś typowym w Arabii Saudyjskiej, ale od czasu do czasu się zdarzają. Gdy już do tego dojdzie na pustyni bywa niebezpiecznie. Skutkiem ostatniego kwietniowego gradobicia jest spektakularna i nagła powódź na pustyni oraz setki zabitych przez grad wielbłądów i owiec.

 

Od początku kwietnia w Arabii Saudyjskiej panuje deszczowa pogoda. Występuje też bardzo rzadkie kwietniowe gradobicia, które spowodowały śmierć setek owiec, jagniąt i wielbłądów.

Ucierpiały szczególnie zwierzęta, które są trzymane pod gołym niebem często na pustyni. Filmy zamieszczane w serwisie YouTube pokazują, że sytuacja była poważna, bo niektóre gradziny miały wielkość piłek tenisowych i ludzie musieli ukrywać się pod osłonami. Niektórzy próbowali nawet ratować swoje zwierzęta, zabierając je do samochodów, ale w ten sposób można było pomóc tylko nielicznym osobnikom.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika hghghg

zapraszam wszystkich na

zapraszam wszystkich na protest głodowy na 31 maja, 1 Czerwca i 2 czerwca. Zapraszam was do wspólnej głodówki żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci. Protest bezie przez Internet każdy może protestować w domu ale należy pamiętać żeby nadawać protest głodowy na YouTube i innych stronach internetowych. Zapraszam do wspólnej głodówki żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci. 

Skomentuj