Potężne eksplozje w pobliżu międzynarodowego lotniska w Damaszku. Izraelskie samoloty uderzyły w magazyn broni

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Minionej nocy w Damaszku odnotowano potężne eksplozje. Lokalne źródła podają, że izraelskie siły powietrzne odpaliły kilka rakiet w kierunku magazynu broni, który znajduje się w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego.

 

Tzw. opozycja, libańskie ugrupowanie Hezbollah oraz syryjskie wojsko twierdzi, że pociski, które uderzyły w obiekt wojskowy, zostały odpalone z terytorium Izraela. W wyniku agresji zniszczony został skład broni, który jest regularnie uzupełniany przez Iran. Broń ta trafia między innymi w ręce bojowników Hezbollahu - największego wroga Izraela.

W tym roku Izrael wielokrotnie przeprowadzał naloty na Damaszek. Za każdym razem tłumaczono się w ten sam sposób - bombardowano magazyny i konwoje aby zaawansowana broń nie wpadła w ręce Hezbollahu. Podczas gdy Rosja wyraziła jedynie swoje zaniepokojenie, Syria postanowiła w zeszłym miesiącu zareagować i odpaliła kilka rakiet w kierunku izraelskich myśliwców. Jeden samolot został podobno zniszczony.

 

Minister Wywiadu Israel Katz powiedział, że "incydent w Syrii odpowiada izraelskiej polityce, która zakłada działania mające na celu zapobieganie przemytu zaawansowanej broni z Iranu przez Syrię do Hezbollahu". Rząd w Jerozolimie zapowiadał, że będzie przeprowadzał naloty gdy tylko dowie się o kolejnych dostawach sprzętu do Libanu.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Jony5

putin nie reaguje, jego

putin nie reaguje, jego panowie atakują. System obrony lotczniczy syryjski nawet nie zareagował, nie wspominając o wspaniałym rosyjskim s400 który ochrania całą syrie Smile

Przecie ta wojna jest ustawiona na wybicie jak najwięcej ludności i emigracje resztek do europy, dlatego to będzie długo trwało.

Tak samo jak na ukrainie nie kończocą się wojna i emigracja.

Strony

Skomentuj