Potężne burze piaskowe w Indiach spowodowały rozległe zniszczenia. Zginęło ponad 125 osób

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Indie od kilku dni zmagają się z ekstremalną pogodą. Silne burze piaskowe w północnej części tego państwa doprowadziły do poważnych zniszczeń. Odnotowano także nadzwyczaj dużą liczbę ofiar śmiertelnych.

 

Potężne wiatry, silne wyładowania atmosferyczne oraz opady gradu zdewastowały wiele wiosek w stanach Uttar Pradesh i Radżastan. Niebezpieczne zjawiska meteorologiczne zniszczyły wiele drzew i budynków oraz tysiące słupów energetycznych, w wyniku czego wybuchły liczne pożary. Wielu mieszkańców straciło dostęp do prądu.

 

Według najnowszych szacunków, ekstremalne zjawiska pogodowe spowodowały śmierć co najmniej 125 osób i zraniły niezliczoną liczbę ludzi. Odnotowano także śmierć ponad 150 zwierząt hodowlanych. Hemant Gera, Sekretarz ds. Zarządzania Katastrofami w stanie Radżastan twierdzi, że liczba zabitych w wyniku ostatnich potężnych burz jest najwyższa od co najmniej 20 lat.

Tymczasem indyjski Departament Meteorologii powiadomił, że w nadchodzących dniach pogoda nie poprawi się i należy spodziewać się kolejnych burzy, które mogą dotknąć jeszcze większe obszary. Władze spodziewają się więc kolejnych ofiar śmiertelnych i jeszcze większych zniszczeń.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj