Potężne bombardowania w Syrii. Rosja mści się na islamistach za zestrzelony samolot i śmierć pilota

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

W sobotę nad syryjską muhafazą Idlib doszło do zestrzenia rosyjskiego samolotu wojskowego Su-25. Pilot co prawda zdążył katapultować się, lecz po wylądowaniu na ziemię zginął w akcji. Teraz Rosja rewanżuje się potężnymi bombardowaniami.

 

Muhafaza Idlib w przeważającej większości jest okupowana przez tzw. opozycję. W rzeczywistości są to protureckie bojówki wymieszane z islamistami z Al-Kaidy. W wyniku ostatniej ofensywy prowadzonej przez syryjską armię, terroryści i "umiarkowani" postanowili ponownie połączyć siły.

 

Rosyjskie lotnictwo prowadziło ostatnio naloty na pozycje islamistów. W sobotę w trakcie jednej takiej akcji, bojownicy zdołali zestrzelić rosyjski samolot Su-25 z pomocą przenośnego przeciwlotniczego zestawu rakietowego. Pilot katapultował się i pomyślnie wylądował, lecz niedługo potem dopadli go "umiarkowani rebelianci", którzy zamierzali go schwytać. Rosyjski żołnierz nie dopuścił do tego - wyciągnął granat i wysadził się.

Informacje o utracie samolotu Su-25 oraz śmierci pilota potwierdziło Ministerstwo Obrony Rosji. Jest to pierwsza taka strata od 2015 roku. Rosja bardzo szybko zareagowała, zaczynając od potężnych bombardowań w Idlib. Na celowniku znalazły się pozycje skąd doszło do uziemienia samolotu. Minionej nocy zginęło przynajmniej 30 islamistów.

W niedzielę, syryjskie siły specjalne rozpoczęły operację, która ma na celu pozyskanie broni, z której strzelali terroryści. Rosja chce ustalić kto i w jaki sposób zaopatrzył ich w przenośny przeciwlotniczy zestaw rakietowy. Stany Zjednoczone już wcześniej zaznaczyły, że nie mają nic wspólnego z zestrzeleniem rosyjskiego myśliwca. Syria i Rosja już wkrótce będą wiedziały, czy USA mówią prawdę.

 

Źródła:

https://www.rt.com/news/417831-syria-operation-manpad-search/

https://www.zerohedge.com/news/2018-02-03/video-captures-cruise-missile-strike-militants-s...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Tak Tylko Pytam ?

"Rosyjski resort obrony

"Rosyjski resort obrony powiadomił, że samolot został zestrzelony w trakcie oblotu strefy deeskalacji Idlib . .. " 
Patrząć po komentarzach aż trudno uwierzyć jak wielka jest wiara w przekaz rosyjjskiego MO. Kazde bombardowanie i nalot jest tak superprecyzyjny, że giną wyłacznie znienawidzeni terroryści z ISIS a zwykli syryjczycy w tym czasie parzą herbatę ogladając i słuchając przemówień ojca narodu syryjskiego Assada.
Za agencją Reuters i AFP: przed zestrzeleniem su 25, rosyjskie samoloty bombardowały:  Kafr Nubl, Maasran, Saraqeb, Maarat al Numan i Idlib. Zbombardowano miedzy innymi szpital w Maarat al Numan gdzie pod gruzami znaleziono ciała cywilów. Atakowano budynki mieszkalne w tym zniszczono w Idlib 5 pietrowy budynek mieszkalny mordując jego mieszkanców. 
Gdy w Soczi Rosja zorganizowała cyrk pod nazwą "Syryjska konferencja pokojowa" ich samoloty zbombardowały w Idlib francuski szpital Lekarzy bez Granic i plac targowy. W efekcie zgineło i rannych zostało dziesiatki niewinnych cywili.
Zniszczenie Aleppo, niech ktoś mi wyjaśni jak można z wysokości ponad 5k metrów zrzucać niekierowane OFAB 250 i 500 na gesto zaludnione tereny miejskie i twierdzić, że zgineli sami terroryści ? 
Nawet Kubuś Puchatek gdy słyszy "oficjalne komunikaty RU MO" ze śmiechu spada z łózka. A ty ? Też w t o wierzysz ?
https://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-syria-idlib/russia-steps-up-air-raids-on-syrias-idlib-province-after-jet-shot-down-idUSKBN1FO0VT  

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Biblia Psałterz : lifarz,

Biblia Psałterz : lifarz, lifnik. Do tego dochodzi niemal identyczny przekład tego słowa: angielski: (1.1) usury arabski: (1.1) ربا f, مراباة f esperanto: (1.1) uzuro francuski: usure niemiecki: (1.1) Wucher

PS Co ciekawe tylko Słowianie mają zupełnie inne słowo - ''pożyczkę'' czyli odmienne słowo; ростовщичество wszędzie tam gdzie rozpełzły się po świecie te diabły było słowo z talmudu: IPA lifa lichy.

Portret użytkownika sceptyyk

Ewentualnie, izraelska,

Ewentualnie, izraelska, brytyjska, francuska, włoska i dlugo można jeszcze wyliczać... Wielu twierdzi, że najskuteczniejszą broń w tej klasie produkuje izrael i potrzebuje ciągłych poligonów dla możliwości rozwoju, produkowanego przez nich uzbojenia.

Skomentuj