Potężna wichura w Moskwie spowodowała śmierć ponad 11 osób i wyrządziła ogromne zniszczenia

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Moskwa doświadczyła dziś potężnej wichury, która zaskoczyła samych meteorologów. W godzinach południowych zerwał się potężny wiatr, który dokonał rozległych zniszczeń. Według najnowszych szacunków, co najmniej 11 osób zostało rannych a ponad 60 potrzebowało opieki medycznej. Kilkanaście osób jest w stanie ciężkim.

 

Anomalnej pogodzie towarzyszył wiatr, który w porywach wiał z prędkością 110 km/h, oraz silne opady deszczu i gradu. Uszkodzone zostały linie energetyczne, budynki i dachy. Setki poprzewracanych drzew oraz sam silny wiatr zniszczył dziesiątki samochodów.

Latające w powietrzu odłamki i poprzewracane drzewa spowodowały liczne obrażenia wśród ludzi i doprowadziły do śmierci. Odnotowano poważne zakłócenia w transporcie miejskim oraz opóźnienia na lotniskach w Moskwie. Ponad 7 tysięcy mieszkańców w rejonie pozostaje bez prądu.

Zdaniem meteorologów, silna wichura była stosunkowo rzadkim zjawiskiem w Moskwie, ale wystosowano już kolejne ostrzeżenie przed kolejnym potencjalnym załamaniem pogody, które może nadejść w nocy. Jeśli liczba zabitych zostanie potwierdzona, będzie to najbardziej zabójcza wichura jaka uderzyła w stolicę Rosji od ponad 100 lat.

 

Źródła:

http://www.bbc.com/news/world-europe-40086616

https://themoscowtimes.com/news/8-dead-as-gale-force-winds-sweep-moscow-58109

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj