Potężna śnieżyca zasypała część Islandii. Zaspy mają nawet 9 metrów 

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W północnej części Islandii doszło do bezprecedensowych opadów śniegu. Zaspy mają w niektórych miejscach aż 9 metrów grubości i przykrywają całe domy. Mieszkańcy przyznają, że czegoś takiego jeszcze nie doświadczyli.

Opady śniegu jakie dotknęły w ostatnich dniach Islandię, można już nazywać katastrofalnymi. W miejscowości Hofsos, znajdującej się w północnej Islandii nawet dwupiętrowe domy dosłownie zniknęły pod śniegiem. 

 

Ludzie musieli wykopywać sobie drogę na zewnątrz za pomocą łopat. Wyjście na zewnątrz było tam możliwe właściwie tylko przez dach a i tak często trzeba było przebijać się przez pokrywę śnieżną, aby zdołać otworzyć włazy używane przez kominiarzy. 

 

Ilość śniegu jest tak wielka, że istnieją realne szanse na to, że niektóre domy mogą nie wytrzymać konstrukcyjnie takiego ciężaru. Do tego dochodzą przerwy w dostawach elektryczności i porywisty wiatr. Zmusiło to do ewakuacji wielu mieszkańców okolicy dotkniętej rekordowym opadem.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Popiół z feniksa

I to jest dowód na to ,że

I to jest dowód na to ,że pogodą i klimatem nie rządzą " ślepe żywioły " , ale że jest systemem sterowanym mądrze i inteligetnie . Przecięż zima musi się gdzieś podziać . A co by było gdyby te śniegi i mróz zaatkowały wspólczesna Europę ?.Wyobrażacie sobie miliony samochodów podczas wyjazdów na święta  boksujących w snieżnej brei ?! . A ekonomia spalania paliw celem ogrzania ochłodzonych mrozem mieszkań ? . Zamiast tego wystarczy skierować na Europę cieplejsze strumienie powietrza znad Afryki i sprawa załatwiona .

Portret użytkownika znakiwszedzie

powraca dawny klimat, czyli

powraca dawny klimat, czyli Iceland bedzie znowu mrozne, a Greenland zielone.. i tyle, poprostu kolejny cykl kolejna zmiana, o czym sekta banksterow wie od dawna ale nie przepusci zadnej okazji a nowy podatek od niczego jest swietny! Najgorzej wyjdzie na tym USA i Kanada bo nie bez powodu brakuje tam starozytnych ruin - nie dalo sie tam mieszkac za poprzedniego cyklu i dopiero od meksyku byly cywilizacje.. zachod sie szykuje, niemcy pare tyg temu oglosili ze kupia kilkadziesiat poteznych gener.pradu do zasilania najwazniejszych budynkow a w kazdym regionie bedzie schronienie mogace dzialac samowystarczalnie wiele m-cy.. i wszystko z obawy przed black out jaki tami kiedys w usa wystapil - ze jak braknie pradu moze byc panika itd.. ot tak nagle sobie wymyslili..

Portret użytkownika on 48

Takiej zimy moja córka nie

Takiej zimy moja córka nie widziała moja wnuczka już nie zobaczy, nie wiem czy to dobrze czy zle ale mi w wieku 50 lat to nawet sie podoba i pasuje , tylko po co ja 2 lata temu kupowałem opony zimowe jak całe życie jezdziłem na wielosezonówkach?

Strony

Skomentuj