Potężna powódź w Wielkiej Brytanii, ze względu na pogodę sytuacja może się jeszcze pogorszyć

Kategorie: 

Źródło: twitter

Z wysp brytyjskich dochodzą niepokojące informacje. Doszło tam do powodzi, którą niektórzy nieco przesadnie nazywają apokaliptyczną. Rzeczywiście jej rozmiary są potężne i miejscowi twierdza, że czegoś takiego nie było od 70 lat.

 

Głównym powodem wystąpienia tak rozległej powodzi była niekorzystna pogoda, która spowodowała ogromne rozlewiska w niemal całej północnej Anglii. Wielkie opady wywołały też liczne podtopienia w Szkocji i w Walii. Zalane zostały miasta Lancaster, York i Keswick. Pod wodą znalazło się przynajmniej 5 tysięcy domów.

Według doniesień meteorologów sytuacja jest nadal niebezpieczna i możliwe są kolejne opady deszczu, co nieuchronnie pogorszy stan rzeczy. Brytyjski rząd zaangażował do akcji ratowniczych wojsko. Żołnierze pracują przy umacnianiu wałów przeciwpowodziowych oraz budują nowe umocnienia, które przynajmniej teoretycznie mają pomóc w ograniczaniu ekspansji przybywającej wody.

Na całym terenie Zjednoczonego Królestwa obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia powodziowego. Woda wdziera się już do Manchesteru i Leeds. Synoptycy ostrzegają, że jeszcze większe opady spodziewane są w nadchodzący weekend. Może zatem dojść do znacznego pogorszenia sytuacji w jakiej znaleźli się mieszkańcy Wielkiej Brytanii, w tym setki tysięcy Polaków.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika szamanek234

ALe im się porobiło wiekszosc

ALe im się porobiło wiekszosc sie cieszy bo z ubezpieczenia nowy dywan bedzi i farba za free do tego hotel i inne wygody wszystko z ubezpieczenia jak ktos ma dom z urzadu to dostaje nowy wiec jakos daja rade a u nas w Polsce to nawet jeden procent tego nie ma pomocy a ubezpieczenie pokryje 10% szkud i tyle wiec niech nie nazekaja .
 
ciekawostka dla mieszkajacych w Uk  http://bit.ly/1QSASYE sprawdzcie czy macie taki w wlasnym domu

Portret użytkownika adam1967

znaki Trzech dni Ciemności >

znaki Trzech dni Ciemności > Fronda.pl Ponadto polecam: Objawienia w Akita, "sen" sw. PiusaX, Jan Paweł II we Fuldzie, O.Klimuszko o islamie , IIItaj.Fatimska a 3 wojna, Miłosierdzie Boże jest na czasy ostateczne - Dzienniczek p.83,848,1732,687 Proszę mówcie innym i zapoznajcie sie z tymi sprawami!! Podobnie rzecz ma się z Objawieniami z Medjugorie...Franciszek gdyby były fałszywe by dawno je odrzucił, będąc zdecydowany do walki ze złem w Kościele, ale wie że JPII był bardzo za Medjugorie i dlatego czeka heszcze na potwierdzenie z nieba a spełnią się te 10 tajemnic za życia widzących i O.Petara- ma już 70-ty rok życia. Franciszek ogłosił Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia gdyżwie do czego dązy ludzkośc. Podobno 22 grudnia wspomniał że mogą to być ostatnie święta B.Narodzenia.

Portret użytkownika Zofia

Franciszek to fałszywy

Franciszek to fałszywy prorok, wilk w owczej skórze, demon z czeluści piekielnych.   - Oto co o nim mówi Pan Jezus w Księdze Prawdy, o której mówi Bóg w Księdze Daniela 21a - " Jednak oznajmię tobie to, co zostało napisane w Księdze Prawdy"
 
Rola Franciszka - zdesakralizowanie Kościoła Katolickiego, przygotowanie wejścia i obwieszczenie nadejścia antychrysta.
Ale jeszcze przed nami Ostrzeżenie.

Portret użytkownika m&m

Nie wierzcie we wszysto co

Nie wierzcie we wszysto co mowia w BBC itd. Mieszkam w Leeds i sa podtopienia w najniższych miejscach w mieście.
Tu zawsze robia z igly widly. Ta powódź w porównaniu do polskich to tak jak wiadro do basenu. Rzeka Air ma bardzo maly spadek bo to jest kanał dla łodzi ze sluzami i dokami gdzie można doplynac do Liverpoolu z tad te podtopienia a nie powódź. Mowie o Leeds . Są zawsze miejsca narażone na wode . I jak co roku je zalewa. Kirkstal Road jest zalana ale nie wiecej jak 50 cm I to nie jest duzy obszar.

Portret użytkownika Wojox

Oni nie idą na dno. To ma być

Oni nie idą na dno. To ma być tylko wrażenie tragedi. Oni kochają mamonę, mamona ich napędza wię tu musi wszystko się kręcić wokó ilości sprzedanych rupieci. Wokół Preston na polach wody jak co roku, ale są miejsca dosyć sporo zalane...  I pada dalej...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika robalzen

Aron- skrzętnie w swoich

Aron- skrzętnie w swoich wywodach ukrywasz fakt ,że te wszystkie anomalie sa własnie robione sztucznie i wciaz nimi straszysz  - wkręcasz ,że to SIŁA WYŻSZA dla zjednoczenia ludzi robi. Dla zjednoczenia celem upadku ludu na kolana przed rządami świata aby znalazły w imieniu ludu rozwiązanie problemu ,który sam sztucznie wywołują. PROBLEM-REAKCJA- ROZWIĄZANIE. Chyba ,że o tym nie wiesz i bawisz się we wróżenie z fusów - zbawiciel ludzkości.

Strony

Skomentuj