Potężna powódź w Indiach, jedno z największych miast w kraju zostało zalane

Kategorie: 

Zalane lotnisko w Chennai - źródło: twitter

Indyjski stan Tamil Nadu został dotknięty przez wyjątkowy monsun. Najbardziej ulewne deszcze od 100 lat spowodowały śmierć ponad 200 osób. Wielu mieszkańców jest wciąż uwięzionych na dachach swych domów. Chennai, czwarte co do wielkości miasto w Indiach, położone nad Zatoką Bengalską, będące ważnym ośrodkiem indyjskiego przemysłu znalazło się praktycznie pod wodą.

 

Wyjątkowo obfity monsun szaleje od ponad dwóch tygodni. Szczególnie odczuwalne jest to na południu stanu Tamil Nadu. Według hinduskich meteorologów, w niektórych regionach spadło do 104 cm wody w ciągu 48 godzin. Cały czas działają ratownicy, którzy starają się nieść pomoc ludziom pozostającym w zalanych miejscowościach.

Chennai stało się wyspą odcięta od świata. Nie działają szkoły, nie pracują przedsiębiorstwa, zamknięto nawet międzynarodowe lotnisko. Na szczęście pogoda już się poprawia, wychodzi Słońce i w niektórych obszarach poziom wody zaczyna się obniżać. Miasto przeżywa jednak ogromny niedobór żywności i podstawowych produktów, takich jak mleko i woda. Sprzedawcy żądają za nie bardzo wygórowanych kwot.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika A6RV2o

fiszbonek

fiszbonek wrote:

Czyszczenia ciąg dalszy. Ziemia robi porządki! Wink

Jaka Ziemia?
Kto kontroluje pieniądze to kontroluje narody.
Kto kontroluje jedzenie to kontroluje ludzi.
Czy Ziemia kontroluje pieniądze?

Portret użytkownika Dracu

Natura materialna kontroluje

Natura materialna kontroluje kontrolerow pieniadza. Kontroluje nawet zarzadcow tej manifestacji kosmicznej. Dziala wedlug praw ustanowionych przez Dusze Najwyzsza. Jego juz nikt nie kontroluje , bowiem on jest kontrolerem energii materialnej i duchowej. To sa prawdy uniwersalne niezalezne od tego czy ktos w to wierzy czy nie.
Pozdrawiam i zachecam do czynienia postepu w samorealizacji- to jest podstawowym celem ludzkiego zycia

Skomentuj