Potężna lawina zeszła na hotel w Apeninach

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Wczorajsza seria trzęsień ziemi we Włoszech okazała się jednak bardziej tragiczna niż się wydawało. W Apeninach doszło do wielkej lawiny, która doslownie zmiotła czterogwiazdkowy hotel znajdujący się na wysokosci 1200 metrów. Mogło zginąć nawet 30 osób.

Spod zwałów śniegu udało się wyciągnąć 2 żywe osoby, ale na skutek wychłodzenia organizmu ich stan jest poważny. Sam hotel jest całkowicie przysypany przez lawinę. Siła żywiołu była tak wielka, że cały budynek został przesunięty o 10 metrów.

Istnieje obawa, że w obiekcie znajduje się minimum 30 osób. Oznacza to, że większość z ofiar mogła zginąć z wychłodzenia. Włoskie media podają przerażające historie o błagalnych SMS-ach jakie wysyłali do służb uwięzieni pod zwałami śniegu ludzie. Ratownicy, którzy dotarli tam na nartach jeszcze w nocy, nie byli jednak w stanie wiele zrobić bez ciężkiego sprzętu.

Sytuację pogarsza padający wciąż śnieg. Na skutek jego kumulacji i przemieszczenia z powodu wczorajszych trzęsień ziemi, wiele dróg zostało zupełnie zasypanych kilkumetrową warstwą śniegu. To spowodowało, że dotarcie na miejsce tragedii było możliwe tylko pieszo albo drogą lotniczą.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika charis

Ja w czerwcu też nie

Ja w czerwcu też nie spodziewałem się, że będę miał wypadek, że będę w krytycznym stanie. Że będę leżał miesiąc pod respiratorem i w śpiączce ... człowiek dzisiaj jest i dziś może go nie być ... jesteśmy krusi, jak płomyk świeczki na dworze - lekki powiew wiatru i płomień gaśnie i tak jest z nami. Ale nie ma co upadać na duchu, załamywać się i wpadać w depresje, samobójstwa itd - jest prawdziwa nadzieja w tym, który pokonał śmierć na Golgocie

 

,

Portret użytkownika Antychryst666

Pozdrowienia. Życze ci

Pozdrowienia. Życze ci szybkiego powrotu do zdrowia sam kiedys miałem w domu wypadek i straciłem przytomnosc na pewien czas.Słyszałem że ludziom wierzącym bardzo pomaga szczera modlitwa o zdrowie.Mojej mamie pomogła.A z mojej rady to dam ci taką nie przejmować się co mowią lekarze pozytywne myslenie.Niektórzy ludzie przechodzą ciężkie choroby nawet nie będąc swiadomymi tego i to jest chyba klucz brak negatywnej energi.Jak uwierzysz że jestes zdrowy to taki będziesz a jak uwierzysz że jestes chory to bdziesz chory.To wszystko jest proste tylko my sobie wszystko sami komplikujemy na siłe.

Portret użytkownika Komik

Życzę dużo zdrowia.

Życzę dużo zdrowia.

Mnie dwa lata temu zabrało pogotowie na sygnale z domu, a tydzień później po wyjściu ze szpitala, pogotowie zabrało mnie z ulicy - powinienem już być po tamtej stronie, lecz najwyraźniej to nie był jeszcze mój czas - jak widzisz twój też jeszcze nie nadszedł.

Pozdrawiam

Portret użytkownika charis

dziękuję, jest dobrze - nie

dziękuję, jest dobrze - nie chodziłem po wyjściu z Kliniki Intensywnej Terapii a dziś chodzę, nie mogłem np pójść do łazienki - miałem pampersa a dzisiaj mogę pójść samodzielnie do ubikacji i nie potrzebuje pampersa .... z każdym dniem bliżej niewyobrażalnych wspaniałości wśród innych zbawionych, więc u mnie coraz lepiej ... Smile

,

Portret użytkownika TommyK

Miecz to Jego Słowo. Teraz

Miecz to Jego Słowo. Teraz żyjemy w czasie czwartego jeźdźca, tego na siwym koniu, a koń oznacza moc. Siwy dlatego że te 3 poprzednie (biały, czerwony i czarny) są wymieszane co daje siwy kolor. Bardzo polecam darmową książkę 'Siedem wieków Kościoła', którą można zamówić bezpłatnie na www.goszen.pl

Pozdrawiam.

Strony

Skomentuj