Potężna lawina błotna na południu Szwajcarii

Kategorie: 

Kadr z nagrania

Zwykle, gdy słyszymy o lawinie błotnej jest to raczej czymś abstrakcyjny. Migawki telewizyjne pokazują przeważnie skutki lawiny, którymi zwykle jest duża ilość błota zalegająca w danej przestrzeni, tym razem udało się uchwycić sam moment zjawiska, do którego doszło na południu Szwajcarii.

 

Spektakularne zdjęcia udało się wykonać jednej z lokalnych stacji telewizyjnych. Widzimy na nich jak strumienie błota płyną w dół wzgórza pociągając za sobą skały i zmiatając wszystko, co stanie na drodze.

 

W tym jednym momencie przemieszczeniu uległo 300 000 metrów sześciennych skał. Fala powaliła sporo drzew dróg i zabudowań, ale wszyscy ludzie zdołali się ewakuować na czas i nikt nie ucierpiał.

Kilka przełęczy i autostrad było zamkniętych. Skalę zniszczeń oceniano z helikoptera, ponieważ teren był niedostępny ze względu na niewielką stabilność gruntu. Warto zwrócić uwagę, że podobna katastrofa spotkała kilka dni temu okolice gruzińskiego Tbilisi.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wołacz!

To prawda, "czasy końca" tuż

To prawda, "czasy końca" tuż tuż jak się te wszystkie światowe wydarzenia obserwuje i zbierze do kupy, ale należy się radować, bo w końcu Stwórca tego wszechświata nadchodzi i wybawi ciemiężonych i uciskanych sprawiedliwych i poszłunych Mu ludzi a doprowadzi do ruiny tych kórzy rujną ziemię, wybawi sprawiedliwych i da im obiecany świat i nową ziemię  i już nie będzie na niej słychać głosu płaczu ani głosu żałosnego krzyku. amen ;) 

Skomentuj