Potężna fala upałów w Indiach. Temperatura powietrza przekracza niekiedy 50°C 

Kategorie: 

Źródło: NOAA

Fala bezprecedensowych upałów w Indiach, spowodowała już śmierć osób. W niektórych miejscach na północy kraju temperatura powietrza osiągnęła ponad 50°C !

Upalne temperatury i niedobory wody spowodowały ciężkie straty, w tym dziesiątki zgonów przez udaru słonecznego i innych związanych z przegrzaniem przyczyn. Większość mieszkańców Indii nie ma dostępu do klimatyzacji.

Według indyjskich mediów w ciągu trzech tygodni na skutek udaru słonecznego zmarło przynajmniej 17 osób. Są też ofiary na skutek odwodnienia oraz z przyczyn kardiologicznych.

 

W mieście Churu w zachodnim Radżastanie,1 czerwca, słupek rtęci doszedł do 50.3ºC . Dwa dni później w tej samej stacji ponownie zanotowano 50.2ºC. Rekord najwyższej temperatury dla Indii został ustawiony w mieście Phalodi również w Radżastanie. Miało to miejsce w 2016 roku i słupek rtęci zatrzymał się wtedy na poziomie 51ºC. 

Wszyscy w Indiach czekają na deszcze monsunowe, które zapewnią wytchnienie w od tego piekielnego upału. Spodziewane są one w ciągu najbliższych tygodni.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

Jak to dobrze ,że nie jestem

Jak to dobrze ,że nie jestem "indianinem" ... mnie tutaj jest za gorąco a co dopiero tam. Klimatyzacja też nie jest dobrym rozwiązaniem (w ogólnym rozrachunku) bo gdyby każdy w swym domu ją miał i włączył to na zewnątrz zrobiłoby się jeszcze goręcej ! - (ciepło z wnętrza budynku + energia do napędzania klimatyzatorów + ciepło z elektrowni ) . Jedynym dla nich ratunkiem jest instalacja tymczasowych ulicznych zraszaczy (deszczowni np. na hydrantach) woda parując odbierze ciepło z ulic a  potem utworzy chmury z których spanie deszcz.

Portret użytkownika max1492

OJ Tak... strasza nas smogiem

OJ Tak... strasza nas smogiem... strasza nas efektem cieplarnianym.. kaza oszczedzac wode ... a rzna lasy i drzewa na potege!!! Mieszkam w Poznaniu... kiedys centrum zieleni.. obecnie wyzynane na potege sa ostatnie zielone skwery..ostatnie polacie lasu... i zabudowywane przez deweloperow Blokowiskami.. Mowia kupujcie idioci samochody na prad... bedzie czyste poietrze!! co za Kur...... wa bzdura !!! a skad sie bierze prad??? Ze spalania wegla.. !! nie z gniazdka.. Im wiecej bedzie samochodow elektrycznych tym wiecej wegla beda spalaly elektrownie.. Ale to juz nie my w piecach bedziemy palic weglem tylko elektrownie .. i jeszcze nie dosc ze beda truc na potege to jeszcze bedziemy im za to placic.. LUDZIE OTRZASNIJCIE SIE!!!!!

Skomentuj