Potężna burza zniszczyła most w Nowej Zelandii

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

We wtorek, 26 marca, potężna burza znacząco uszkodziła most w Nowej Zelandii, co skłoniło władze do ogłoszenia stanu wyjątkowego. Według doniesień medialnych sztorm uderzył w zachodnie wybrzeże Wyspy Południowej, powodując zamknięcie jednej z najważniejszych dróg.

Zdjęcia i nagrania pokazywane w lokalnej telewizji oraz mediach społecznościowych ukazały zniszczoną część mostu Waiho nieopodal miejscowości Franz Josef. Obfite opady deszczu znacząco podniosły poziom rzeki, a potężne fale spowodowały zawalenie się niektórych sekcji mostu.

 

W krótkim filmie, opublikowanym na Facebooku, burmistrz dystryktu Westland, Bruce Smith, ogłosił wprowadzenie stanu wyjątkowego i ostrzegł, że natura może nadal dokuczać Nowej Zelandii w nadchodzących dniach.

Burmistrz wyraził troskę o zdrowie i życie mieszkańców Franz Josef, dodając, że inny most również został uszkodzony. Na szczęście nie ma jednak żadnych informacji o jakichkolwiek ofiarach żywiołu. Służba meteorologiczna Nowej Zelandii zaznaczyła w oświadczeniu, że burza była naprawdę znaczącym wydarzeniem, nawet biorąc pod uwagę "niebezpieczne standardy zachodniego wybrzeża Wyspy Południowej".

 

Wszystkim mieszkańcom zagrożonego terytorium poradzono, by na jakiś czas odpuścić sobie podróże i pozostać w domu. Co ciekawe, most Waiho od 2002 roku musiał być odbudowywany już 3 razy, co świadczy o tym, że południe Nowej Zelandii naprawdę nie jest najbezpieczniejszym miejscem do życia.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Skomentuj