Potężna burza śnieżna na Słowacji, wprowadzono stan wyjątkowy

Kategorie: 

Atak zimy na Słowacji

Ciężkie opady śniegu doprowadziły do ​​chaosu na drogach Słowacji.  Energii elektrycznej pozbawione jest dla około 80 tysięcy domów w północnej i wschodniej części kraju.

 

Atak zimy był tak gwałtowny, że spadło ponad 40 cm śniegu, co spowodowało problemy na autostradach i w ruchu kolejowych w Preszowie i okolicach Koszyc, w odległości około 500 km od stolicy.

 

Lokalne władze wprowadziły stan wyjątkowy w obszarach dotkniętych opadami śniegu. Do oczyszczania dróg z zalegającego śniegu i uprzątania zwalonych drzew zaangażowano wojsko. Według meteorologów, opady śniegu mają się skończyć w najbliższych kilkudziesięciu godzinach.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ozuty

Ta burza to była

Ta burza to była wczoraj!!

Jak już przedrukowujecie takie wiadomości to przynajmniej dodalibyście własną aktualizacje. To nie jest wiadomość z Australii, która ze względu na odległóść ma małe znaczenie dla nas. Wprowadzanie w błąd może mieć pośrednie konsekwencje.

Skomentuj