Potężna burza piaskowa uderzyła w Nową Południową Walię. Niebo przybrało krwistoczerwony kolor

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Wyjątkowo intensywna burza piaskowa nawiedziła Nową Południową Walię. Mieszkańcy tego australijskiego stanu udokumentowali niezwykłe ciemnoczerwone niebo, które towarzyszyło temu zjawisku.

 

Jak poinformowało Biuro Meteorologiczne (BOM), burza piaskowa uformowała się w wyniku bardzo silnych wiatrów, które porwały wielkie ilości piasku i pyłu. Zjawisko zaczęło przypominać burze piaskowe, które występują na Marsie.

Potężny sztorm uderzył 8 stycznia w miasta Ariah Park, Barellan i Temora w centralnej części Nowej Południowej Walii. Niebo przybrało kolor krwistoczerwony i nastała ciemność. Choć burza trwała zaledwie kilka minut, ponad 5 tysięcy mieszkań straciło dostęp do prądu.

Burze piaskowe często występują w tej części Australii. Jednak jak twierdzą mieszkańcy, że jeszcze nigdy nie widziano sztormu o takiej intensywności.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Skomentuj