Potencjalny zamachowiec uzbrojony w noże zatrzymany przed brytyjskim parlamentem

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube/WION

Wielka Brytania prawdopodobnie uniknęła właśnie kolejnego rozlewu krwi. Dzisiaj po godzinie 14:20 w Whitehall niedaleko parlamentu zatrzymano mężczyznę, który najwyraźniej planował zamach terrorystyczny.

 

Potencjalnym zamachowcem jest 27-letni muzułmanin. Policja nie podała jego tożsamości. Jak informuje dziennik The Guardian, członek brytyjskiej społeczności muzułmańskiej miał powiadomić o dziwnym zachowaniu mężczyzny. Dzięki temu policja oraz Służba Bezpieczeństwa MI5 mogła rozpocząć obserwacje i przygotować się do jego ewentualnego aresztowania. Tak też się stało - obcokrajowiec pojawił się niedaleko parlamentu gdzie natychmiast został zatrzymany przez grupę uzbrojonych policjantów.

Muzułmanin posiadał ze sobą plecak wypełniony nożami. W momencie aresztowania dwa z nich wypadły na ulicę. Niedoszły zamachowiec nie stawiał jednak żadnego oporu i został przewieziony na komisariat. Co ciekawe, w zeszłym miesiącu Khalid Masood mniej więcej w tym samym miejscu dokonał napaści z pomocą noża. Śledczy będą teraz badać czy zatrzymany dziś niedoszły nożownik jest chory psychicznie i czy miał jakieś związki z ISIS.

 

Należy dodać, że w dniach 25-26 kwietnia szkoccy politycy otrzymali do swoich biur trzy podejrzane paczki zawierające biały proszek. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo czy te dwa zdarzenia mają coś ze sobą wspólnego. Jedno jest pewne - takich incydentów nie wolno ignorować, gdyż może to być cisza przed burzą.

 

Źródła:

https://www.theguardian.com/uk-news/2017/apr/27/man-arrested-over-incident-in-whitehall-ne...

http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/scottish-parliament-three-suspicious-package...

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu