Potencjalnie katastrofalny huragan powstał na Pacyfiku

Kategorie: 

Źródło: NASA

Na Pacyfiku powstała burza, która stała się największym huraganem kiedykolwiek zarejestrowanym na półkuli północnej. Siła żywiołu będzie najpierw odczuwalna w Meksyku, ale potem ten huragan może też doświadczyć innych.

 

Według amerykańskiego National Hurricane Center, burza tropikalna Patricia stała się największym tego typu zjawiskiem kiedykolwiek zarejestrowanym nad którymkolwiek z ziemskich oceanów. Według klasyfikacji stosowanej przy szacowaniu siły tego huraganu ustalono, że Patricia osiągnęła wielkość ponad 5 stopni w skali Saffira-Simsona.

Jest to wielkość niemal maksymalna, którą wcześniej osiągnęły tylko takie monstra jak słynny huragan Katrina, który spustoszył Florydę i Luizjanę. Jednak według naukowców obserwujących ewolucję tej burzy, można się spodziewać nawet większej siły niż po Katrinie. Siła wiatru w porywach ma przekraczać znacznie 300 km/h. Jest to już ten poziom żywiołu, który powoduje zniszczenia o zdecydowanie największej skali.

Jeśli przewidywania naukowców okażą się prawdziwe, to można się spodziewać nawet tego, ze huragan Patricia stanie sie najsilniejszym tego typu zjawiskiem do jakiego doszło w historii obserwacji tego typu zjawisk. Huragan Patricia może być bardziej niszczycielski od supertajfunu Haiyan, który zdewastował znaczną część Filipin.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nekromancer

29-30 Października Illuminati

29-30 Października Illuminati przygotowują kolejny false flag. Kolejny bardzo wazny dzień jesli nie najważniejszy w tym roku to 11 listoad. Kulminacja bedą dwie daty w 2017 a dokladnie 4 lipca i 22 wrzesnia. Zapamietajcie te daty.

Portret użytkownika Matari

Adminie czy ten portal

Adminie czy ten portal zamienia sie powoli w portal katolicki? Bo po niektorych wpisach nie na temat zaczynam tak sądzić. Adminie nie schodż na psy i raczej monitoruj te wypowiedzi, bo chcialam poczytać o huraganie a czytam jakies banialuki ktorych sie nie da czytać oraz o przepowiedni fatimskiej. 

Portret użytkownika Patriota

Powiem tak, nasza ziemia,

Powiem tak, nasza ziemia, przechodzi transformacje nie zależną od ludzkości. Przechodziła ją kilkukrotnie przez miliony lat i obecność człowieka tego nie ziemi tego nie zmieni. Myślę, że niedługo dojdzie do poważnych zmian klimatu, są one coraz bardziej drastyczne. Myślę także, że ludzkośc przetrwa , może w nie wielkiej ilości ale przetrwa. Jedno jest pewne, wielkość i siła wszechświata oraz praw którymi się żądzi, decyduje o naszym istnieniu.

No music, no life.

Portret użytkownika taj

Te transformacje klimatyczne

Te transformacje klimatyczne mają związek z tym całym koksem, który wywalamy do atmosfery. 400ppm to nie było od milionów lat. To, że wszechświat jest wielki nie ma znaczenia, człowiek swoim działaniem jest w stanie wpływać na klimat, aktualnie to widzimy i to w wersji TURBO

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Polecam laparoskopię dla

Polecam laparoskopię dla usunięcia twojego kuku na muniu... Sądzę, że człowiek ma wpływ wyłacznie w skali lokalnej na klimat ( smogi) a nie w skali globalnej. Jeden wulkan w trakcie wybuchu wydziela tyle co cała cywilizacja przez ostatnie 50 lat. Jeden pożar puszczy niszczy ekosferę bardziej niż cała cywilizacja w ciągu jednego roku.
Głupiec z ciebie.

Portret użytkownika aron jasnowidz-diagnosta

to tylko pokazanie wam że

to tylko pokazanie wam że wszytko jest pod kontrola i że nastał czas zmian i pobudki ,ten rok to nauka i pokaz tego co spwodujemy jeżeli nie odrobimy lekcji w przyszłym ,czarny sceanriusz na przyszły rok znamy ale zawsze poweidziano nam że nauczka i sprzątanie zalezy od nas samych i nasej zmiany dlategom widzimy apokaliptyczne zjawiska gdzie liczba ofiar jest znikoma.

Strony

Skomentuj