Potencjalna utrata pola magnetycznego Ziemi to nowe zagrożenia dla rodzaju ludzkiego

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Zdolność do przetrwania organizmów żywych na naszej planecie wydaje nam się czymś zupełnie oczywistym a tymczasem istnieją procesy, których zakłócenia mogą być istotnym zagrożeniem dla całego życia na Ziemi, a także doprowadzić do jego całkowitego zaniku.  Jednym z tych czynników może być utrata ziemskiego pola magnetycznego. Niektórzy naukowcy biją na alarm sugerując, że ziemskie pole ochronne słabnie.

 

W kontekście słabnącego pola magnetycznego najczęściej powtarza się pojęcie przebiegunowania. Wiadomo na pewno, że proces zmiany biegunowości jest w toku. Nikt jednak nie wie na pewno, czy jest to zdarzenie gwałtowne, co wskazywałyby zjawiska obserwowane w skali mikro, czy tez potrwa kilka tysięcy lat. Bez względu na to, jaka jest odpowiedź na to pytanie nikt nie wie, do czego będzie to prowadzić.

 

Jak twierdzi nauka, to, że nasza planeta ma pole magnetyczne jest spowodowane ruchami konwekcyjnymi ciekłego jądra Ziemi. Geofizycy sugerują, że w środku naszej planety znajduje się perpetuum mobile, które niczym gigantyczna cewka rozpościera magnetyczny płaszcz ochronny. 

 

W skali globalnej, dochodzi do wielu interakcji pola magnetycznego Ziemi z innymi rodzajami fal elektromagnetycznych i naładowanych cząstek bombardujących naszą planetę. Innymi słowy pole magnetyczne chroni nas przed promieniowaniem słonecznym, a to klucz do istnienia życia. Jednakże, naukowcy twierdzą, że przebiegunowania występują okresowo, i w trakcie tego zjawiska zawsze następuje znaczące osłabienie pola magnetycznego, a nawet jego zanik.

 

Zdaniem profesora Geologii i Geofizyki Uniwersytetu Oxford Conalla Mac Niocailla, w ciągu ostatnich stu lat, północny biegun magnetyczny przeniósł się o ponad 1500 kilometrów, a w ciągu ostatnich dwudziestu lat, przemieścił się o 220 kilometrów. Wszystko wskazuje na to, że dynamika odchylenia biegunów magnetycznych Ziemi wzrasta, a perspektywa utraty naszego planetarnego pola magnetycznego jest coraz większa.

 

Konsekwencje utraty pola mogą być katastrofalne.  W miejscach osłabienia pola, będzie trzeba się zmierzyć z nowymi zagrożeniami. Z pewnością przy słabnącym polu magnetycznym sieci elektryczne będą pracowały od kryzysu do kryzysu. Oprócz tego, że przestanie działać zasilanie, uszkodzeniu ulegnie większość systemów łączności. Nie mniej destrukcyjny będzie wpływ na całe życie na Ziemi. Promieniowanie ultrafioletowe i inne rodzaje oddziaływań prowadzić będą do rozkwitu chorób onkologicznych, mutacji, a ostatecznie nawet do zniknięcia ludzkości.

 

Naukowcy podkreślają, że zmiana biegunów magnetycznych Ziemi występuje ze średnią częstotliwością, co najmniej 500 tysięcy lat.  Możliwe jest, że proces wymierania gatunków, które istniały na Ziemi jest z tym związany. Jednakże, zgodnie z niektórymi hipotezami naukowymi zaproponowanymi po analizie polaryzacji kryształów w starożytnych skałach wulkanicznych ostatnie przesunięcie biegunów Ziemi miało miejsce około 780 tysięcy lat temu. Dlatego też możliwe jest, że rozpoczęty dryf biegunów jest początkiem tego procesu.

 

W konsekwencji doprowadziło to do osłabienia pola magnetycznego Ziemi o 10 procent w ciągu ostatnich 150 lat, co jest zwiastunem bardziej globalnych procesów, których czas trwania nie jest znany. Okres osłabienia pola magnetycznego może prowadzić nawet do całkowitej utraty biegunów magnetycznych Ziemi, i może trwać do kilku tysięcy lat.  Eksperci nadal monitorują pole magnetyczne i całkiem możliwe, że w niedalekiej przyszłości będziemy mieli nowe dane, które mogą albo uspokoić albo przeciwnie, powodować wiele niepokoju.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika tato

Przebiegunowanie jest

Przebiegunowanie jest zjawiskiem "ciaglym" ? i tak i nie zalezy z jakiego punktu na to patrzec. Wiec prawda moze byc dla jendego , ze zdarzaja sie okresy (ustabilizowania) linii sil pola magnetycznego jak i okresy ich wiekszych wahan a nawet zamiany ich kierunkow co do odchylenia osiowego wzgledem jadra planety jak i ich natezenia i kierunku wnikania tych linni pola magnetycznego. A taki wlasnie okres wedlug Mnie teraz "mamy".Czy takie oslabienie pola magnetycznego ma wplyw na przyklad na procesy fizyko-chemiczne w organizmie zywym dla Mnie nie ma co do tego watpliwosci.Caly uklad komorkowy niezaleznie od swiadomosci czlowieka reaguje na tego rodzaju wahania czy zmiany pola ,np: uklad hormonalny, czy chocby uklad krwionosny czlowieka, ktory sam poprzez przeplyw krwi w naczyniach indukuje wlasne pole elektromagnetyczne. Co do Haarpa moze to tez byc podobnie jak z samochodem mozna go wykozystac do transportu ale mozna nim takze zabic czlowieka wiec nie jest to jednoznaczne do czego moze byc wykorzystywany ,zalezy to tylko od tego kto to urzadzenie kontroluje i jakie ma intencje.

Portret użytkownika marcin

co do cześtotliwośći

co do cześtotliwośći wulkanolodzy znależli lawe ktora została przebiegunowana kilka razy w ciągu erupcji  co do zaniku (nie oslabienia) zdaje sie że dinozaury żyły długo i szczesliwie mimo przebiegunowania i to o wiele wiele dluzej niż jakikolwiek naukowiec spodziewa sie ze przezyją homo sapiens

Portret użytkownika Zuzanna

Przebiegunowanie dzieje się

Przebiegunowanie dzieje się cały czas, tylko że... nic z tego nie wynika. Nawet nie jesteśmy w stanie tego odczuć. 
Można to łatwo sprawdzić. HAARP, którego wszyscy tak się boją, poza tym, że jest bohaterem wielu "teorii spiskowych" prowadzi też zupełnie jawne badania pola magnetycznego ziemi, które na bieżąco można śledzić na ich stronie i porównywać sobie wyniki. Polecam.

Portret użytkownika Ja

Pytanie w jaki sposób bada

Pytanie w jaki sposób bada się to pole tą instalacją skoro ona wali w atmosfere terawatty, to jest urządzenie generujące nie rejestrujące. Czyli co uszkadzaja naszą górną powłokę i patrza co się dzieje i jaki to ma skutek? Tak badają? to dziękuje za takie podejście "badawcze" a lemingi łykają te apokryfy, niezła ściema a pod płaszczykiem tzw. badań kryją się eksperymenty militarne "bo przecież HAARP jest pod kontrolą wojska czyż nie :D" Język

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika stereo

jak widzę jest tu wielu ludzi

jak widzę jest tu wielu ludzi o obszernej często zazębiającej się wiedzy. zamiast się kłócić i teoretyzować może warto przeprowadzić jakieś badania na temat zjawiska Chemtrails. bo jego ewentualne skutki w postaci zjawisk fizycznych są naprawdę łatwe do zaobserwowania- np nanoaerozole w stratosferze powinny dawać silne dyfrakcje promieni świetlnych, a przy silnym oświetleniu słonecznym powinno się nawet dać zaobserwować widmo dyfrakcyjne, na podstawie którego można ustalic skład chemiczny aerozoli wystarczy tylko lepszy sprzęt foto i program komputerowy. można także za pomocą prostych metod chemii analitycznej wykryć czy powietrze rzeczywiście zanieczyszczone jest silnie nanoaerozolem metalicznym. Sądze że nie jest to trudniejsze od atakowania siebie nawzajem a mogłoby w koncu przynieść jakieś konkretne informacje w tej sprawie

Portret użytkownika tato

Trzeba zauwazyc , ze w

Trzeba zauwazyc , ze w procesie wedrowki lini sil pola magnetycznego wieksza droge wykonuja te linie, ktore schodza sie ,(skupione w tak zwanych biegunach ,zwlaszcza bieguna magnetycznego polnocnego czyli dodatniego) niz na przyklad linie magnetyczne blisko rownika bo i takie wystepuja.Proces przesowania linii sil pola magnetycznego bezposrednio jest zwiazany glownie z tym co dzieje sie wewnatrz planety .Jednak czynniki wplywajace na procesy wewnetrzne Ziemi glownie sa zewnetrzne ,ktore oddzialywuja przez plynne jadro, (wedlug Mnie jadro to jest "plynnym krysztalem jak i portalem jednoczesnie") .Ziemia takze jest ladowana przez mnogosc( roznorodnosc) promieniowania kosmicznego z wielu zrodel bezposrednio atmosfera jak i wlasnymi liniami sil pola magnetycznego . Moim zdaniem biegunem polnocnym ,czyli dodatnim planeta jest ladowana  przez rosciagajace sie w przestrzen kosmiczna poza atmosfere Ziemi linie sil pola magnetycznego , to tym biegunem planeta sciaga, wylapuje do siebie roznego rodzaju czastki tak jakby "zaglem". Dlatego wlasnie ten biegun oddzialywuje szybciej niz poludniowy i szybciej pokazuje zachodzace zmiany w plaszczu oraz jadrze planety. Slabnace pole magnetyczne wyraznie pokazuje ze planeta przygotowywuje sie do wiekszego przesuniecie wlasnych linii sil pola magnetycznego lub calkowitej  zamiany ich kierunku. Jaki to bedzie mialo wplyw na zycie na planecie?, pewnie czesc gatunkow wyginie a na ich miejscu pojawia sie nowe. Czy przetrwa gatunek ludzki ? , pewnie tak ale bedzie zmieniony, poniewaz taka zmiana magnetyczna planety odbije swoj slad w ludzkim DNA i jego swiadomosci jak i calym jego zyciu.    

Portret użytkownika b@ron

ot i ile wiemy o ziemi można

ot i ile wiemy o ziemi można się dowiedzieć czytając nasze posty ...to co niektórym wpoiła nauka tradycyjna to jest dla niektórych święte a tymczasem...zakładając że ziemia się kręci i wytwarza sama pole magnetyczne ,nie widze potrzeby żeby przy przebiegunowaniu miał nastąpić zanik tego pola ,ogólnie to w tej teori brakuje sensu...niby dlaczego miałoby to przebiegunowanie nastąpić...inaczej to się ma gdy przyjmiemy że magnetyzm nas otacza...i przenika ziemię ... wtedy pole magnetyczne zginie gdy ziemię zamkniemy w klatce faradaya ,chociaż ze stałym polem magnetycznym to nie takie proste ,owe wędrówki biegunów wynikały by wtedy z zakłóceń jakie wprowadza ziemia przecinając drogę owemu promieniowaniu magnetycznemu ...i to moim zdaniem jest bardziej sensowne ...choć niezgodne z systemem nauczania Wink

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj