Poszukiwany przez Hiszpanię szef rządu Katalonii próbował się ukryć w Rosji

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Jak wynika z najnowszych informacji z prasy hiszpańskiej, były już premier rządu Katalonii, Carles Puigdemont, który rozważał niepodległość dla wchodzącej w skład Hiszpanii prowincji Katalonia, miał możliwość wyjazdu do Rosji tuż przed jego zatrzymaniem, do którego doszło w Niemczech.

 

Po nieudanej secesji Katalonii z Hiszpanii, władze z Madrytu wydały europejski nakaz aresztowania Puigdemonta, oskarżając go o zamach przeciwko państwu w związku z organizacją nielegalnego ich zdaniem referendum w sprawie niepodległości Katalonii, najbogatszej hiszpańskiej prowincji. Polityk od tego czasu ukrywał się przed prześladowaniami najpierw w Belgii, a pod koniec marca do Finlandii. Sąd Najwyższy Hiszpanii wydał kolejny nakaz aresztowania, kiedy Puigdemont przebywał już w tym kraju.

 

Hiszpański dziennik El Mundo poinformował, że Puigdemont rozważał dwie możliwości działania. Myślał o podróży do Szwecji, lub do Rosji. Były lider Katalonii postanowił jednak zostać w Europie. Najpierw udał się do Sztokholmu, a następnie do Danii, aby znowu wrócić do Belgii przez terytorium Niemiec. Tam został zatrzymany.

W czwartek niemiecki sąd zezwolił ex-szefowi rządu katalońskiego na zwolnienie za kaucją w wysokości 75 tysięcy euro. Sąd orzekł również, że ekstradycja hiszpańskiego polityka pod hasłem „podżeganie do zamieszek" jest niemożliwa. Zarzuty korupcji w postaci defraudacji środków państwowych nadal jednak nie wyklucza takiego scenariusza. Sędziowie stwierdzili również, że nie ma żadnych oczywistych przesłanek do prześladowania Puigdemont z powodów politycznych w Hiszpanii w przypadku jego ekstradycji.

 

Teraz Puigdemont nie ma prawa do opuszczenia terytorium Niemiec bez zgody Prokuratora Generalnego Urzędu Schleswig-Holstein, który prowadzi sprawę. Co tydzień musi stawiać się na policji i zgłaszać władzom informacje na temat zmiany miejsca pobytu w Niemczech. W sobotę Puigdemont ogłosił, że dopóki sprawa jego ekstradycji nie zostanie rozwiązana, będzie mieszkał w Berlinie. Przypomnijmy, że w Rosji znalazł schronienie np. Edward Snowden, dzięki któremu opinia publiczna dowiedziała się o dziwnych działaniach amerykańskich agencji.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Ogo Pogo

Czy w carskiej Rosji było

Czy w carskiej Rosji było więcej swobód obywatelskich odnosząc do współczesności?Śmiem wątpić.Oczywiście różniasto można definiować swobody demokratyczne.Jako ,że optyka bywa różniasta .

Sowiecki Sojuz też miał w "konstytucji" prawo samostanowienia narodów.

Współczesna Hiszpania to Sojuz  mikroskopijny naprzeciw CCCP.Premier lewacki pajac .Król ,dynastia z doopy wzięta.Ot naprędce skonstruowany tfur systemowy z iluzją autonomii poszczególnych prowincji ,narodów.

W końcu Barcelona opowiedziała się za autonomią w legalnym referendum.Ale cóż znaczy głos suwerena na którego i u nas powołuje się niejaki Nikodem Duda.Dla niego głos Zośki Romaszewskiej ponad wszystko.

Były premier Kataloni ,legalny premier Kataloni,wybrany w legalnych wyborach ,realizujący wolę wyborców przestępcą poszukiwany listem gończym.Dla odmiany.

Tusk obermatoł,przestępca,żul,agent ,zdrajca piastujący najwyższą synekurę w UE.Oto sedno brukselskiego lewackiego burdelu.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

W Rosji car był pomazańcem

W Rosji car był pomazańcem bożym czyli Bogiem. Biali mogli by z łatwością zarąbać rewolucję bolszewicką... gdyby nie to że car-bóg abdykował. Chłopi i cały prosty lud zrezygnowali z walki i służby Rosji. Poddali się tak jak zrobił to ich bóg. W białej armii szeregowcami byli porucznicy a nawet oficerowie, bo nie było normalnych szeregowców, którzy walczyli ''za ojczyznę'' bo ich ojczyzna czyli car-bóg zdradził, nie było więc komu walczyć bo nie było za co. Walczyła tylko inteligencja, która nie była tak liczebna jak swołocz bolszewicka, która moment połapała się o co chodzi i zaczęli bezczelnie wykorzystywać efekt psychologiczny ''za ojczyznę'' i przyciągnęli do siebie lud. Obecnie to co dzieje się w Rosji czyli fiku-miku z nowym-ruskim-XD przypomina dosłownie początek lat 20 zeszłego wieku. Stare gnije na oczach, a nowe ma na to centralnie XD. Wystarczy jakieś durne hasełka wymyślone przez żyda degenerata coś jak Lenin i swołocz-XD rozsadzi Rosję od środka. W trakcie rewolucji bolszewickiej w Rosji - Polska miała największą armię w całej Europie 600 tyś pod bronią, biała gwardia błagała Polaków o pomoc... nie dostali jej i skończyło się to potem dla nas Katyniem i Smoleńskiem z 2010, (piszę to bo dziś rocznica) bo biali oficerowie właśnie wtedy zaczęli przechodzić masowo do bolszewików. Radzę przemyśleć te sprawy, które poruszyłem bo mamy 2018, to taki jest krąg z 1918 coś się kończy a coś zaczyna. Oglądałem ostatnio młodych ludzi i dochodzę do wniosku, że wróciło pokolenie psychopatów rodzonych w latach 1916-36, wszyscy autorzy tamtej rzeźni są już na miejscu i czekają jeno na sygnał. Dzieci Indygo, które miały tych psycholi neutralizować, gniją w zamknięciu i nikt ich nie słucha.

Portret użytkownika Akamai

"Co tydzień musi stawiać się

"Co tydzień musi stawiać się na policji.."

To tak jak mój koleżka, który handlował lewym paliwem. Smile

A tak na poważnie. To gdzie ta demokracja ? Gdzie ta wolnośc i prawo do samostanowienia ?

Myślę, że w carskiej Rosji ludzie mieli więcej swobód obywatelskich. 

I na pewno płacili niższe podatki. Smile

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Skomentuj