Postępy postępu. W Norwegii niektóre automaty z napojami są nieczynne za dnia z powodu Ramadanu

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

W stolicy Norwegii doszło do absurdalnej sytuacji. Automat z napojami na dworcu głównym w Oslo został wyłączony z użytku od wschodu do zachodu słońca w związku z obchodzonym przez Muzułmanów Ramadanem. Jest to kolejny przykład islamizacji współczesnego społeczeństwa, zwracający uwagę na brak wspólnych wartości między nami a imigrantami.

Muzułmanie obchodzą teraz Ramadan, czyli ścisły post zakazujący im przyjmowania pokarmów i picia od zmierzchu do świtu. Oczywiste powinno być jednak, że nie wszystkich mieszkańców Norwegii obowiązują te restrykcje. Na Facebooku opublikowano zdjęcie automatu, na którym widnieje napis "ten automat z napojami pości do zachodu słońca”, a także zegar odliczający godziny do momentu, kiedy maszyna znowu będzie aktywna.

 

Teoretycznie automat można ten uznać za odosobniony przypadek, ale mimo wszystko wpisuje się on w całość rzeczy stale przypominających nam, że islam odrzuca inne systemy wartości. Automat znajduje się w przestrzeni publicznej, gdzie większość przechodniów nie jest muzułmanami, a nawet jeśli nimi są, to niekoniecznie muszą przejmować się przestrzeganiem postu. Niestety, jak widać, bardzo zależy im na narzuceniu innym swojej woli.

 

Najbardziej zastanawiać może decyzja operatora automatu, który zgodził się na wyłączenie maszyny przez wiele godzin. Świadczy to niewątpliwie o coraz większym wpływie muzułmanów w krajach skandynawskich. Islam z natury nie liczy się z innymi wyznawcami, dlatego tak często przelewana jest krew.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika osa

Właśnie 'rozumując' jak autor

Właśnie 'rozumując' jak autor tego artykułu wielu Austriaków uważało, że Polacy to głównie złodzieje i bandyci.. Typowe nastawienie kogoś kto chce przeforsować swoje ulubione tezy i zawsze coś znajdzie by to 'potwierdzić'...

O ile nie ma co się spierać, że decyzja by automat 'obchodził' święto jest bezsensowna zarówno z punktu widzenia ekonomicznego jak i religijnego, to w tym przypadku rozmaite mogły być przyczyny takiej decyzji. Może właściciel jest muzułmaninem i tak sobie wymyślił?

Cokolwiek o tym sądzić, należałoby szanować decyzje właściciela. Chyba że ktoś ma mentalność socjalistyczną.

Jeśli nie chce więcej zarabiać i chce by jego automaty akcentowały, że jest jakieś tam święto jego sprawa. Prawa rynku spowodują, że inna sieć to wykorzysta, a konsumenci odpowiednio to nagrodzą zwiększając dochody.

Prosta jak konstrukcja cepa, ale wyznawcom teorii spiskowych trudno się z tym pogodzić, że cośkolwiek co się wiąże z muzułmaninami nie ma związku z ich rzekomą próbą przejęcia świata... Myślę, że takie pragnienie można znaleźć w każdej ambitnej (nie dociekam czy jest to chora ambicja) nacji, czy to wywodząca się z kraju arabskiego, zachodniego mocartswa, wschodniego mocarstwa, czy kraju znienawidzonego przez Arabów.

Przypominam o marzeniach naszych rodzimych by nasz kraj był mocarstwem i decydował o losach świata i nie chodzi mi tylko o literaturę i odniesienia typu 44... To że teraz tego nie widać, wynika tylko z tego że jesteśmy słabym krajem.

Ale gdyby hipotetycznie się okazało, przypadkiem ktoś coś odkryje u nas (super broń lub super surowiec), które nas wypcha na top, można być pewnym, że zaraz pojawią się grupy w polityce, które będą chciały więcej i więcej... Naciskać na sąsiadów itd.

Gdybyśmy mieli siłę militarną Rosji czy USA, pewnie byśmy się mocno się od nich nie różnili... Niestety...

Portret użytkownika SurvivorMan

Ludziom tak na prawdę nie

Ludziom tak na prawdę nie zależy... Bo jakby zależało, to by się zmówili i zrobili bojkot, a właściciel takich automatów poszedłby z torbami po jednej takiej akcji! Ale ludzie mają na prawdę w dupie to, co się stanie z nimi i przyszłymi pokoleniami!
To jest tak jak w naszym własnym polskim bagienku...
Każdy k..wa narzeka jak jest źle, a potem idzie i głosuje debil jeden zdrugim, na swoich własnych pookrągłostołowych i pomagdalenkowych oprawców...
Ręce opadają...
Trzeba wyłożyć na to wszysko jaja i przestać się przejmować, bo i tak ch.ja to da! Szkoda zdrowia! ...Obserwować tylko wydarzenia, po to, żeby w odpowiednim momencie wyjść, trzasnąć drzwiami, nasrać na wycieraczkę i raz na zawsze wyjechać do jakiegoś normalnego kraju!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika minoduesp

Co to za post ,skoro trzeba

Co to za post ,skoro trzeba doń ludzi siłą zmuszać ? Gdyby te muslimy mimo powszechnego dostępu na każdym kroku wszelakiego jadła i napitku nie mówiąc o innych uciechach ciała wstrzemięźliwość okazali to byłby jakiś tam powód do dumy a tak ... ? Podobnie jest z ichnim nakazem chodzenia w burkach przez kobiety żeby ich "nie prowokować" ... a niech by nawet chodziły z cyckami na wierzchu ale jeden z drugim łapy by trzymał przy sobie i wzrok nawet odwracał to wtedy miałby jakąś chwalebną zasługę religijnej cnoty ! Nie trudno pościć jak nie ma pokusy ... 

Portret użytkownika Illuminat13

Watpie czy to jest prawda

Watpie czy to jest prawda norwedzy to nie szwedzi Prawda jest natomiast taka ze przyglupu muzelmanscy mysla ze jak pija wodke to w nocy czy w aucie ich caly allach nie widzi i jak gwalca to musza wwziasc slub aby nie zgrzeszyc to jest gorsze niz katolickie sredniowiecze A ja sie pytam czy trzeba czekac na kolejna ewolucje religi w tym przypadku islamskiej czy jej poprostu  zakazac?

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Skomentuj