Postarzanie twarzy przez FaceApp może być metodą zbierania danych przez rosyjskie służby

Kategorie: 

Źródło: FaceApp

Bardzo popularna aplikacja mobilna FaceApp może być  sposobem na pozyskiwanie dużej ilości danych przez rosyjskie służby. Ludzie dobrowolnie robią sobie zdjęcia i wysyłają je gdzieś podając jednocześnie swoje dane osobowe.

 

Świat oszalał na punkcie mobilnej aplikacji FaceApp, która umożliwia wykonanie symulacji własnej twarzy z inną fryzurę, stylizacją lub  tego jak ktoś będzie wyglądać za kilkadziesiąt lat. Popularność tej aplikacji najlepiej widać po wpisach na portalach społecznościowych, które zostały wręcz zalane zdjęciami postarzających się sztucznie ludzi. 

Teraz pojawiają się pewne wątpliwości, bo aplikacja może być wykorzystywana przez rosyjskie służby. Podstawowa poszlaka wskazujące na to że aplikacja mogła powstać na zlecenie rosyjskich służb jest taka, że stworzyła ją rosyjska firma Wireless Lab. 

Wnioskowanie opiera się na tym, że skoro firma jest zarejestrowana w Rosji to działa w ramach rosyjskiego prawa, a to oznacza, że rosyjskie służby mają dostęp do wszelkich danych które Wireless Lab pozyskuje. Sukces tej aplikacji jest niewątpliwy bo obecnie korzysta z niej aż 150 milionów ludzi na świecie. 

 

Eksperci od bezpieczeństwa zwracają uwagę, że aby aplikacja FaceApp zaczęła działać trzeba jej dać prawo dostępu do wszystkich zdjęć znajdujących się na danym urządzeniu. Mimo, że warunki korzystania z usługi sugerują, że to użytkownik jest nadal właścicielem zdjęć to jednak szczegóły licencji pozwalają wydawcy na robienie z nimi i pozyskanymi danymi cokolwiek chcą. 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

W trakcie piątkowego bloku

W trakcie piątkowego bloku głosowań Sejm odrzucił wniosek o poszerzenie porządku obrad o pierwsze czytanie projektu ustawy autorstwa Kukiz’15 w sprawie JUST Act, zwanego też ustawą 447.

Przeciwko było 234 posłów, za – 49, a 138 się wstrzymało. Przeciwko byli posłowie PiS, „za” głosowało między innymi 21 parlamentarzystów Kukiz’15.

„Sejm głosami PiS kolejny raz odrzucił rozpatrywanie ustawy #Stop447. W tej kadencji ona nie wróci. Na jesień rząd USA wyznaczył im czas na rozpoczęcie realizacji żydowskich roszczeń majątkowych” – napisał na Facebooku poseł Rober Winnicki.

Ustawa została złożona przez Kukiz’15 w trakcie kampanii wyborczej do PE. Zakładała m.in. penalizację prowadzenia przez polskich urzędników negocjacji ws. mienia bezspadkowego i zakaz prowadzenia takich rozmów. Kukiz’15 chciał też, by rząd informował opinie publiczną na temat osób fizycznych i prawnych występujących z tego typu roszczeniami.: http://www.pch24.pl/sejm-nie-zajmie-sie-ustawa-w-sprawie-447--zdecydowaly-glosy-pis-u,69618,i.html#ixzz5u85dTZL3

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Neo13n

Najlepsze ze ostatnio była

Najlepsze ze ostatnio była światowa afera że huawei szpieguje a teraz nagle trampek mówi że jest ok.. Ale to jak? Już nie szpiegują? Już są right? Czy teraz szpiegują razem z USA a nie samolubnie na swoje konto? .. Taki poważny zarzut a teraz cisza.. Ludzie nie chcą go rozliczyc za jego słowa.. Jak to się mówi - z mordy trampka robi.

Faceapp mam i dobra zabawa. Akurat ruskich się mniej boję niż tej zbieraniny z ameryki. 

Strony

Skomentuj