Portugalia ze względu na kryzys straciła 2,5% populacji

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Ludzie uciekają nie tylko z Polski. Podobny do naszego eksodus z powodów ekonomicznych miał miejsce ostatnio w Portugalii. W ciągu ostatnich dwóch lat w poszukiwaniu pracy Portugalię opuściło aż 240 tysięcy osób. To prawie 2,5% populacji tego kraju

 

Według oficjalnych danych, liczba Portugalczyków, którzy wyjechali z kraju w 2012 roku, to około 140 tysięcy osób.  Dodając do tego 100 tysięcy osób, które opuściły kraj w poprzednim roku, w 2011. Najbardziej ostrożne prognozy mówią, że w bieżącym roku, poziom ten będzie kontynuowany. Rządzący patrzą na to zjawisko, jako dość pozytywne zważywszy, że przepływ ludzi powoduje zmniejszenie stopy bezrobocia, a w konsekwencji spadają koszty socjalne państwa.

 

Z jednej strony, to negatywne zjawisko związane z przepływem ludzi do obcego miejsca. To dowód na to, że rządzący sobie nie radzą i nie są w stanie stworzyć ludziom podstawowych warunków do egzystencji. Jednak rząd, który cieszy się z tego, że ma mniejsze koszty socjalne jest bardzo krótkowzroczny, bo emigranci płaca podatki gdzie indziej i napędzają konsumpcję kraju, w którym się znajdą.

 

Oczywiście część kapitału wraca do kraju macierzystego i procesy te widzimy i w Polsce a na dodatek emigranci za granicą, nabywają nowych doświadczeń i uczą się nowych technologii, które są używane, gdy zdecydują się na powrót do domu.

 

Statystyki sugerują, że około połowa z tych, którzy chcą opuścić Portugalię to ludzie poniżej 35 roku życia, z niekompletnymi studiami wyższymi. Głównym motywem do ucieczki z kryzysu jest możliwość znalezienia pracy.  Główne kraje, do których obecnie kierują się Portugalczycy to ich byłe kolonie takie jak Angola czy Brazylia, ale popularne są także USA, Kanada, Anglia, Niemcy, Francja, Luksemburg i Szwajcaria.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ja

Jak juz ktoś napisał

Jak juz ktoś napisał wcześniej jest to celowe działanie mające na celu zniszczenie nas samych jako ludzi, nawet w wedach jest zawarta ważna powinność jaka ciaży na nas słowianach:
Cytat z Santi:
 Kto ucieknie z ziemi swej na obczyznę
w poszukiwaniu życia łatwego,
ten odstępcą Rodu swego,
nie będzie wybaczenia Rodu jego,
gdyż odwrócą się Bogowie od niego...

Widać jak bardzo pasożyty boją się odrodzenia tego co zostało nam odebrane i prawie zniszczone wiele setek lat temu, dlatego stworzyli ten twór UE dla własnej wygody i trwania "nawet drukowali pieniądze na potęgę aby oddalić swój upadek". Konsekwencje emigracji są widoczne, a są one nawet dużo bardziej zgubne dla nas gdy czlowiek zagłębi się w treść Wed.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika skwar

To nie jest "nieudolność" to

To nie jest "nieudolność" to celowe działanie. Polską rządzą agenci obcych państw z polskimi paszportami. Za pieniądze robią czego się od nich wymaga. Dlatego że rządzą nami sprzedajne i złodziejskie kur.. dlatego ten kraj wygląda jak gwałcona kur.. jak szmata do wycierania rzadkiego gówna z podłogi.

Portret użytkownika Gość

Werdykt ITCCS z dnia 25.02

Werdykt ITCCS z dnia 25.02 2913 roku
Ostateczny werdykt jest renderowany w pierwszej wspólnej sprawie sądu wobec Watykanu i Kanady za ludobójstwo.
Papież, królowa i premier Kanady uznani winnymi zbrodni przeciwko ludzkości i skazani na dwadzieścia pięć lat więzienia.
Sąd zarządza ich do poddania się w marcu 4 lub aresztowań Obywatelskich twarz ”
Bruksela:
Papież Benedykt pójdzie do więzienia na dwadzieścia pięć lat za jego rolę w zbrodni przeciwko ludzkości, a bogactwo Watykanu i mienia mają być zajęte, zgodnie z dzisiejszym historycznym werdyktem Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości prawa powszechnego.
Z siedzibą w Brukseli Trybunał wydał wyrok skazujący jednomyślnie od swoich Jurorów Obywatelskich i nakazał aresztowanie obywateli trzydziestu oskarżonych rozpoczęcie 04 marca z nakazu sądowego wydanego dzisiaj.
Werdykt przeczytamy w części,
“Mamy Jury Citizen okazujemy, że oskarżeni w tej sprawie są winni dwa akty oskarżenia, to znaczy, że są winni popełnienia lub pomocnictwa zbrodni przeciwko ludzkości, i bycia częścią trwającej Conspiracji Karnej”
Jury orzekło, że każdy pozwany otrzyma obowiązkowe dwadzieścia pięć lat pozbawienia wolności bez warunkowego zwolnienia, i wszystkie ich majątek osobisty będą zajęte.
Sąd udał się na uznaniu w Nr zamówienia 022513-001,
“Pozwani są zobowiązani do poddania się dobrowolnie Oficerom Pokoju ,oraz przedstawicielom upoważnionym przez Sąd, który uznał winnych zarzutów.
“Pozwani mają siedem dni od wydania niniejszego postanowienia, do 04 marca 2103, do wykonania.
Po 04 marca 2013, międzynarodowy nakaz aresztowania zostanie wydany wobec tych oskarżonych”.
Winnych m.in. Elizabeth Windsor, królowa Anglii, Stephen Harper, premier Kanady, a oficerowie na czele katolickiego, anglikańskiego i United Church of Canada. (Kompletna kopia wyroku, nakazu sądowego oraz lista oskarżonych jest ujęta na towarzyszącym Ci linku do plików).
Wyrok skazujący po prawie miesiącu obrad przez ponad trzydziestu i przysięgłych Jurorów obywateli 150 ekspozycji przypadków zgłoszonych przez prokuratorów Trybunału.
Te eksponaty szczegółowo jako niezbity dowód ogromnej konspiracji karnej przez instytucje oskarżonych do popełnienia i ukrywają ludobójstwo na pokoleniu dzieci w tak zwanych szkołach indiańskich mieszkających w Kanadzie.
Żaden z oskarżonych nie kwestionował lub zakwestionowano publiczne wezwania wydane na ostatni wrzesień, ani nie zaprzecza opłat dokonanych przeciwko nim, lub oferują licznik dowodów do Trybunału.
“Ich cisza powiedziała nam wiele. Dlaczego nie niewinni ludzie bronią swojego reputację, jeśli oskarżeni są o takie straszne rzeczy?” skomentował jeden juror, z siedzibą w Anglii.
“Przestępstwa te zostały skierowane do dzieci, i były zimne i obliczone jako plan zniszczyć Indian, którzy nie byli chrześcijanami. A pozwani najwyraźniej wciąż tuszowali tą zbrodnię. Więc uważaliśmy, że mieliśmy zrobić więcej niż policzek swoją rękę. Cały terror przez państwo zabezpieczonych kościołów, które są ponad prawem musi się skończyć, bo dzieci nadal cierpią z niego. ”
Wyrok Trybunału oświadcza bogactwo i majątek kościołów odpowiedzialnych za ludobójstwo do kanadyjskiego przepadkowi i umieszczono pod własnością publiczną, w ramach reparacji dla rodzin ponad 50.000 dzieci, które zmarły w mieszkalnej szkołach.
Aby wymusić swoje zdanie, Trybunał odpowiedzialnymi obywatelami w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Anglii, Włoszech i kilkanaście innych narodów działać jako jego prawnie agentów uzbrojonych w warranty i spokojnie zająć i wykorzystać właściwości katolicki, anglikański i Zjednoczony Kościół w Kanadzie, które są głównym czynnikiem w śmierci tych dzieci.
“To zdanie daje podstay prawne i legitymację do zawodów kościelnych, które zostały już rozpoczęte przez ofiary tortur Kościoła na całym świecie”, powiedział Kevin Annett, główny doradca do prokuratury, która przedstawiła swoje argumenty do świata. (Patrz http://www.itccs.org, 06 listopada i 30 stycznia dyskusyjnych)
“Werdykt Trybunału jest wyraźny, że te kościelne organy karne mają być prawnie i praktycznie disestablished, a ich bogactwo odzyskane – skradzione tym ludziom. Sprawiedliwość wreszcie zaczęła być podawana. Zmarli mogą teraz spać spokojnie.”
Funkcjonariusze sądowi przekazują zlecenie do wszystkich pozwanych w tym tygodniu, w tym do kanadyjskiego premiera, królowej Anglii i Joseph Ratzinger, papież Benedykt uciekający na emeryturę jak unika aresztowania w Watykanie po nagłej rezygnacji dwa tygodnie temu.
Aresztowanie obywateli “tych i innych oskarżonych rozpocznie się w dniu 04 marca, jeśli nie poddadzą się i ich aktywów, jak na nakazie sądowym.
Działania te zostaną sfilmowane i zamieszczone na tu w przyszłym tygodniu, wraz z kolejnymi aktualizacjami z Trybunału i jego pełnomocnicy obywatele.
Proszę zapoznać się z towarzyszącym ci wideo rury.
Wydane przez Główny Urząd,
Międzynarodowy Trybunał Zbrodni do Kościoła i państwa
25 lutego 2013
Bruksela
http://itccs.org/2013/02/25/guilty/

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Skomentuj