Porsche i Boeing pracują nad latającym elektrycznym samochodem

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Porsche i Boeing nawiązały współpracę w zakresie rozwoju nowych miejskich środków transportu. Celem firm jest zagospodarowanie przestrzeni powietrznej pod kątem miejskiego transportu. Podobnie jak w przypadku współpracy NASA i Ubera, nacisk zostanie położony na zaprojektowanie bezpiecznych i efektywnych podniebnych taksówek.

Porsche, Boeing oraz Aurora Flight Sciences (jedna ze spółek zależnych Boeinga) rozpoczynają współpracę, której celem ma być "rozszerzenie miejskiego transportu o alternatywne metody podróżowania w przesztrzeni powietrznej". Wymienione trzy podmioty wspólnie będą opracowywać koncepcję "w pełni elektrycznego pojazdu, wyposażonego w funkcję pionowego startu i lądowania".

 

Porsche wydało komunikat prasowy, w którym podkreślono, że nowe środki transportu powinny umożliwić na znacznie szybsze przemieszczenie się w dużych miastach. Pierwsze efekty współpracy mają być widoczne po 2025 roku. Naukowcy z Porsche zasugerowali również, że nowe środki transportu lotniczego będą tańsze w eksploatacji niż obecne środki komunikacji naziemnej.

Istotną informacją jest również fakt, że w tej chwili trwają już zaawansowane prace nad pierwszym prototypem, który w najbliższych miesiącach będzie testowany przez inżynierów z Porsche oraz Boeinga. Szczególnie niemiecki koncern na każdym kroku stara się podkreślić swoje wielkie ambicje, zaznaczając, że "Porsche może stać się liderem, jeśli chodzi o wdrażanie kluczowego segmentu transportu przyszłości".

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika nikt ważny

To nie są samochody tylko

To nie są samochody tylko paliwochody. Może się w końcu skończy to asfaltowanie dla nich wszystkiego co się tylko da przy pomocy biednych niewykształconych chłopaków w imię nowej religii "samochodoizmu". Poza tym od przyszłego roku rusza seryjna produkcja tego:

https://www.youtube.com/watch?v=QFNGdGdRfRE

A docelowo i tak musimy wszyscy nauczyć się teleportowania własnego ciała fizycznego, bo te wynalazki to po poprostu przyszłe kupy złomu, zaraz się tylko psują i trzeba je naprawiać i naprawiać.

Portret użytkownika Kwazar

A kogo by taki drobiag

A kogo by taki drobiag obchodzil ? Samolot, Samochód ? Ważne żeby tytuł brzmiał chwytliwie ! LATAJĄCY SAMOCHÓD Czy to nie brzmi ekscytująco ? W przciwnym razie to co oni takiego mieliby wymyśleć LATAJĄCY SAMOLOT ?  To chyba nikogo aż tak nie bierze ?

Skomentuj