Poroszenko: "Historia nie może dzielić naszych narodów"

Kategorie: 

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko - źródło: Claude Truong-Ngoc/Wikimedia Commons - cc-by-sa-3.0
Prezydent Ukrainy złożył dwudniową wizytę w Polsce. Petro Poroszenko oświadczył, że jego kraj jest wdzięczny za pomoc, jaką udzieliła Polska. Powiedział również, że "wybaczamy i prosimy o wybaczenie", nawiązując do wydarzeń z przeszłości.

 

Podczas wizyty ukraińskiego prezydenta padły słowa podziękowania za to, że Polska wsparła Ukrainę i uznała niepodległość tego kraju. Bronisław Komorowski podpisał wczoraj ustawę o ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej między Ukrainą a Unią Europejską. Petro Poroszenko zapowiedział również, że gdy wróci do kraju, to podpisze wniosek o zrzeczenie się statusu państwa pozablokowego.

 

Oznacza to więc, że Ukraina chce nie tylko zostać członkiem Unii Europejskiej, ale chce również dołączyć do NATO. Poroszenko powiedział, że kraj już dziś powoli przechodzi na nowe standardy. Polska została przez niego określona jako strategiczny partner, który pomaga dokonać przemian demokratycznych i kojarzy się z walką o wolność.

 

Prezydent Ukrainy wezwał również do pojednania się, mimo iż "ukraiński i polski naród przeszły razem trudną drogę, która doprowadziła do wielu nieporozumień", a przemawiając w polskim Sejmie prosił Polskę o wybaczenie. Krajowe media nawet nie wspominają o tym, że gdy Poroszenko przybył wczoraj do Warszawy, to pod polskim parlamentem odbywała się demonstracja. Kilkadziesiąt osób trzymało transparenty z napisami: "Bandero, stop!" i "Pamiętamy ludobójstwo na Wołyniu!".

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Pantałyk

Pachołek syjonistycznego

Pachołek syjonistycznego bajzlu wizytuje kolejnych syjonistycznych pachołków. I każe wierzyć w swoje wątpliwe wydumki. Na szczęście nie wszyscy jeszcze czytają "gadzinówkę" i mają mózgi zlasowane przez gówniany tvn.

“Ere many generations pass; our machinery will be driven by a power obtainable at any point in the universe.” – Nikola Tesla

Portret użytkownika achiles

A co to ma niby oznaczać

A co to ma niby oznaczać wybaczamy i prosimy o wybaczenie, a gdzie magiczne słowo PRZEPRASZAM. Wybaczyć, to można komuś, kto cię słownie oczernił, oszukał w interesach, albo w wyniku przypadku, lub wypadku, kogoś zabił, ale my tu mówimy o bestialskim mordze w okrutny sposób około 200 tysięcy NASZYCH RODAKÓW i to w takim momencie kiedy to byliśmy mocno obolali po skutkach okropnej II WOJNY ŚWIATOWEJ i nie mieliśmy jak, ani siły, przed tymi zwyrodnialcami, się bronić. Jest powszechnie przyjęte, że proszenie o wybaczenie, to też silne żałowanie swojej winy i obiecanie szczere poprawy, a o jakiej poprawie możemy mówić w przypadku, tego RZEŹNIKA, skoro to nie kto inny, jak on sam podpisał dekrety, które to GLORYFIKUJĄ ICH BOŻYSZCZE I IDOLA STEFKA BANDERY. A poprzez swoje dekrety wojenne i wysyłanie swoich REZUNÓW, NA WSCHODZIE SWEGO KRAJU w celu mordowania cywili, gwałtów i grabienia obywatelami, tylko za to że tamci, nie godzą się z zamachem stanu, jaki został w ich kraju dokonany i nie chcieli się podporządkować prawu do bezdyskusyjnego zakazu porozumiewania się w ich ojczystym ROSYJSKIM JĘZYKU. I jak można wierzyć i przebaczyć komuś takiemu? Ktoś kto wypowiada słowa, że NASZE DZIECI, BĘDĄ CHODZIŁY, DO SZKOŁY, A ICH BĘDĄ SIEDZIAŁY GŁODNE W PIWNICACH i to ma dotyczyć tych samych ludzi, mających to samo obywatelstwo, już nigdy, nie powinien nic mówić, a najlepiej by zrobił, gdyby się zapadł gdzieś pod ziemią i już nigdy, się nikomu, nie pokazał. I to są właśnie tacy przyjaciele naszych ELYT wszelakich, pierdzących w wygodne fotele w GMACHU MIESZCZĄCYM SIĘ PRZY UL. WIEJSKIEJ W miście WARSZAWIE. 

Portret użytkownika Mikel

Przeanalizuj historię Polski

Przeanalizuj historię Polski i Ukrainy, a nastepnie zastanó sięczy to nie Polska powinna jako pierwsza przeprosić. Masz zapewne na myśli historię XXw, natomiast nasz kraj ma sporo na sumieniu w relacjach z Ukrainą z lat znacznie wcześniejszych. Najpierw my ich, a potem oni nas, taka karma. Więc jeśli chcesz odwoływać się do historii to rób to całościowo, a nie wybiórczo. Słowa Przepraszamy i wybaczamy miałaby dokładnie takie same podstawy do zaistnienia gdyby popłynęły z ust naszego prezydenta. Taka jest smutna prawda i historia naszych narodów. Więc unoszenie się honorem i bluzganie Ukraińców za ich czyn yto zwykła hipokryzja bądź analfabetyzm historyczny.

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

Raczej Ty przeanalizuj,

Raczej Ty przeanalizuj, dlaczego doszło do ludobójstwa na Wołyniu i jakie były ku temu przesłanki. Ukrainę zasiedliło po I W.S.  60% ludnosci i arystokracji polskiej pochodzenia żydowskiego, które traktowało Ukraińców jak bydło.
Już wtedy Ukraina była ich "ziemią obiecaną", więc wypraszam sobie usprawiedliwianie wołyńskiego ludobójstwa czym to "Polacy" sobie na to zasłużyli.

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...

Strony

Skomentuj