Popularny suplement diety został zakazany ze względu na śmiertelne niebezpieczeństwo dla zdrowia

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Francja jest pierwszym krajem, w którym stosowanie dwutlenku tytanu w przemyśle spożywczym zostanie oficjalnie zabronione.

Suplement diety E171 (dwutlenek tytanu) jest uznawany we Francji za niebezpieczny dla zdrowia. Sprzedaż produktów zawierających E171 będzie zabroniona od 1 stycznia 2020 r. Dwa ministerstwa, tj. gospodarki i środowiska – wypowiedziały się, że postąpią zgodnie z radami ekspertów w dziedzinie zdrowia.

 

Oficjalnie dwutlenek tytanu był dotychczas uważany za całkowicie nieszkodliwy. Ten suplement diety jest często stosowany jako biała powłoka na słodycze, produkty piekarnicze, gumę do żucia, tabletki (w tym dodatki) i pigułki. E171 jest dodawany do gotowych sosów, serów, ciast, kremów do opalania, pasty do zębów itp.

 

Konsumenci mają pewność, że substancja jest całkowicie wydalana z organizmu, pisze Zentrum. Jednak eksperymenty z E171 pokazują, że dwutlenek tytanu może gromadzić się w organizmie, na przykład w wątrobie, płucach, jelitach, a nawet w mózgu.

 

Uważa się, że ta substancja wzmacnia proces utleniania w organizmie i prowadzi do reakcji zapalnych. W jelitach do tego efektu może przyczynić się zespół jelita drażliwego, który z kolei może być przyczyną wielu chorób przewlekłych.

 

Dwutlenek tytanu prawdopodobnie sprzyja powstawaniu guzów. Wskazują na to badania francuskich i luksemburskich naukowców. Przez sto dni zwierzętom podawano wodę pitną z E171 w dawkach, które wiele osób przyjmuje przy dziennym spożyciu tabletek, drażetek, suplementów diety itp. U 40 procent szczurów wykryto zmiany przedrakowe w jelicie.

 

W kwietniu 2019 r. Francuska Narodowa Agencja ds. Bezpieczeństwa Sanitarnego Żywności, Środowiska i Pracy opublikowała wyniki 25 nowych badań toksyczności dwutlenku tytanu, które przeprowadzono od 2017 r. Wielu francuskich producentów cukierków przestało już stosować dwutlenek tytanu i przechodzą na rozwiązania, które od dawna zna.

 

Tak więc Francja jest pierwszym krajem, w którym użycie dwutlenku tytanu w przemyśle spożywczym zostanie oficjalnie zabronione.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Ally

Co za bzdura?Ktoś, kto pisał

Co za bzdura?Ktoś, kto pisał ten artykuł nie zna pojecia suplementu diety.  Dwutlenek tytanu  jest  dopuszczony jako dodatek do żywności o numerze E171 a nie jest żadnym SUPLEMENTEM DIETY !
Suplement to – środek spożywczy, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety, będący skoncentrowanym źródłem witamin lub składników mineralnych lub innych substancji wykazujących efekt odżywczy lub inny fizjologiczny. Są wprowadzane do obrotu w formie umożliwiającej dawkowanie, w postaci: kapsułek, tabletek, drażetek i w innych podobnych postaciach, saszetek z proszkiem, ampułek z płynem, butelek z kroplomierzem i w innych podobnych postaciach płynów i proszków przeznaczonych do spożywania w małych, odmierzonych ilościach jednostkowych, z wyłączeniem produktów posiadających właściwości produktu leczniczego w rozumieniu przepisów prawa farmaceutycznego[

Portret użytkownika LókSkySky

Dwutlenek tytanu, to

Dwutlenek tytanu, to neurotoksyna, tak samo, jak aluminium, poraża układ nerwowy.

Wiadomym jest od dawien dawna , że nie gotuje się w garnkach aluminowych, bo grozi to porażeniem mózgu nieodwracalnym, i innymi chorobami. Tytan to metal lekki, tak jak aluminium o pdobnym toksycznym działaniu.

Czas się obudzić, jesteście truci z premedytacją, cała żywność teraz to jedna trucizna.

W mydle jest dużo dwutlenku tytanu, przez skórę wchłania ię lepiej niż przez układ pokarmowy. W witaminie C, kapsułki żelaynowe białe róznych rodzajów leków, są takie białe, bo zabarwiono je dwutlenkiem tytanu, w proszku do prania również jest.

Portret użytkownika Kratos

TiO2 w jedzeniu? No fajnie. Z

TiO2 w jedzeniu? No fajnie. Z tego tlenku buduje się reaktory fotochemiczne (ot np. do przekształcenia wody i CO2 w paliwo alkoholowe, bo pić tego to nie polecam) oraz można ukleić ogniwa słoneczne (marnej wydajności).
Zatem musiało to pełnić funkcję konserwantu ubijającego drobnoustroje w świetle.

Skomentuj