Popularny portal społecznościowy stanie się w Chinach oficjalnym elektronicznym dowodem tożsamości

Kategorie: 

Źródło: Internet

Chiny zaczynają wprowadzać nowe elektroniczne dowody tożsamości. Cały system indentyfikacyjny będzie opierał się o bardzo popularny chiński portal społecznościowy WeChat. Aplikacja w smartfonie będzie spełniać rolę dowodu osobistego.

 

WeChat to potężna i wszechstronna aplikacja, która funkcjonuje nie tylko jako komunikator internetowy i platforma społecznościowa, ale pozwala także robić zakupy i realizować płatności. Powstała w 2011 roku i na dzień dzisiejszy posiada niemal miliard aktywnych użytkowników w Chinach. Wkrótce WeChat otrzyma kolejną dodatkową funkcję.

 

Na początku tygodnia władze lokalne prowincji Guangdong powiadomiły, że mieszkańcy już wkrótce będą mogli korzystać z aplikacji WeChat tak jak z dowodu osobistego. Firma Tencent Holdings, do której należy ten serwis społecznościowy, rozpoczęła współpracę z Ministerstwem Bezpieczeństwa Publicznego. W najbliższym czasie w Guangdong rozpocznie się pilotażowy program "WeChat ID", który już na początku 2018 roku zostanie rozszerzony o kolejne prowincje aż obejmie cały kraj.

Konta założone na platformie społecznościowej mają służyć jako oficjalny elektroniczny dowód tożsamości. Dzięki zainstalowanej na smartfonie aplikacji WeChat będzie można zrobić dosłownie wszystko i załatwiać wszelkie sprawy, również w urzędach. Cały ten system będzie polegał na technologii biometrycznej - użytkownik będzie musiał potwierdzać swoją tożsamość skanując twarz aparatem umieszczonym w telefonie. Sprawdzaniem tożsamości zajmie się sztuczna inteligencja.

 

Elektroniczny dowód osobisty rozwiązuje problem kradzieży tożsamości, ponieważ sztuczna inteligencja potrafi z wyjątkową precyzją rozpoznawać i rozróżniać twarze ludzi. Jest to główna zaleta tego systemu. Ponadto, rozwiązanie to ma chronić prywatność, ponieważ użytkownicy nie będą musieli nosić ze sobą tradycyjnego dowodu tożsamości, natomiast dane osobiste na platformie WeChat są zakodowane i niedostępne dla innych. Jednak najpoważniejszym problemem tej technologii jest jeszcze większa kontrola władz nad społeczeństwem. Wystarczy wyobrazić sobie, że w hotelu czy w urzędzie musimy potwierdzać swoją tożsamość dzięki Facebookowi. Władze Chin będą posiadać wszystkie niezbędne informacje o swoich mieszkańcach na jednym serwisie społecznościowym, co w połączeniu z nadchodzącym projektem Social Credit System, czyli ocenianiem życia poszczególnych jednostek i przyznawaniem lub odbieraniem punktów życiowych wygląda wręcz przerażająco.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Chiny właśnie wdrażają tzw

Chiny właśnie wdrażają tzw SPOŁECZEŃSTWO INTERNETOWE gdzie każdy obywatel na podstawie swoich danych tzn danych o sobie krążących po internecie tudzież opinii o sobie będzie zdobywał tzw PUNKTY OBYWATELSKIE jakie mu zapewnią, lub nie, dostęp do różnych opcji począwszy od zwykłych bytowych do tych zastrzeżonych dla WZOROWYCH PAWKÓW MOROZOWÓW włącznie....

Portale społecznościowe to KRĘGOSŁUP owego systemu (e-)PAWŁOWA więc nie dziwi MUS we wdrażaniu. Podobny trend jest i w krajach jewrejodupokratycznych gdzie "bez konta na..... booku"
nie wjedziesz do nazilandi, nie dostaniesz pracy w ichnim koncernie, kredytu,...... itd...

Docelowo ma być jak w filmach gdzie JEDNYM WPISEM W BAZIE da się ZNISZCZYĆ ŻYCIE dowolnej osobie. JEDNYM KŁAMLIWYM WPISEM.....

Portret użytkownika Akamai

."..rozpoczęła współpracę z

."..rozpoczęła współpracę z Ministerstwem Bezpieczeństwa Publicznego."

Ciekawe czy utworzono już Ministerstwo Prawdy ?

Swoją drogą "wzrusza mnie" ta troska o nasze bezpieczeństwo. Obrzydliwa manipulacja podobnie jak demokracja, którą na okrągło wycierają sobie swoje złodziejskie mordy politycy.

Co by nie mówić o Jarosławie K., to wtedy "nazwał rzecz" po imieniu. Smile

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika MiamiVibe

Dobre dobre Obywatel stanie

Dobre dobre Smile Obywatel stanie się niewygodny, to myk przycisk i traci dostęp do wszystkiego, do pieniędzy i staje się nikim w społeczeństwie... a skoro smartfon teraz będzie obowiązkowy, to apokalipsa zombie przybierze znacznie na sile. Cytując kolegów niżej, nie będzie żadnej apokalipsy, ciemności, bólów i tym podobnych bzdur, po prostu ludzie sami dają do zrozumienia korporacjom i podległym im rządom, że chcą ich ,,usług" i sobie bez nich nie poradzą w życiu, czyli stają się cyfrowymi niewolnikami. Sam zamysł takiego cyfrowego przedsięwzięcia, mógłby być OK, ale nie w sytuacji, gdzie rządzą nami psychopaci, wyznawcy diabła, którzy ludzi traktują jak masowe przeznaczone na rzeź i do skubania ścierwo.

Portret użytkownika inzynier magister

coraz bliżej znamienia bestii

coraz bliżej znamienia bestii ! ich plan jest taki że najpierw rozwalą społeczeństwa islamem a potem będzie już łatwo ! Podobno w rząd PiSu już chce zdradzić nas chrześcijan ! „Nasz rząd nie zastosował strategii, którą wiele osób postulowało od bardzo dawna. Nie przedstawiono na forum UE pomocy, jakiej Polska udziela uchodźcom z Ukrainy, zwłaszcza tym, którzy przyjeżdżają do naszej ojczyzny ze strefy wojny. Jest to ogromne zaniedbanie pokazujące krótkowzroczność oraz brak wyobraźni polityków obozu rządzącego”, powiedział specjalnie dla portalu PCh24.pl Witold Gadowski.Publicysta odniósł się do zamieszania, jakie wywołały ostatnie wypowiedzi polityków Zjednoczonej Prawicy w sprawie ewentualnego utworzenia w Polsce tzw. korytarzy humanitarnych. Jego zdaniem strona polska „nie przygotowała odpowiednich informacji dotyczących pomocy, jakiej udzielono uchodźcom z Ukrainy oraz chrześcijanom cierpiącym na Bliskim Wschodzie”. – Opublikowanie takich danych pozwoliłoby pokazać skalę polskiej pomocy – podkreślił.Jego zdaniem rząd nie mówi o skali wsparcia, jakiego „polski Kościół Katolicki i wiele polskich organizacji, udzielają chrześcijanom w Syrii, w Iraku i w Libanie”. To jednak nie wszystko. - Nie przygotowano również programu przyjmowania chrześcijan, którzy już tam nie mogą mieszkać, ponieważ odebrano im wszelkie możliwości na przeżycie. Wyselekcjonowanie takiej grupy najbardziej potrzebujących nie jest niczym nadzwyczajnie trudnym ze względu na działalność, jaką prowadzi tam polski Kościół. Bardzo łatwo jest znaleźć grupę uchodźców, którzy nie mogą tam być i po prostu przyjąć ich do naszej ojczyzny. Tego jednak również nie zrobiono – zaznaczył Gadowski." Na koniec publicysta stwierdził, że realizacja propozycji UE, to w rzeczywistości „dobrowolne zgodzenie się na wyprodukowanie w Polsce na wiele lat wielkiego problemu”. - Wszystko zależy od decyzji kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Jeżeli ustąpią Brukseli, to stracą wiarygodność. Oni to wiedzą, więc muszą przygotować salomonowe rozwiązanie. Jak to jednak zrobić skoro politycy partii rządzącej cierpią na krótkowzroczność i brak wyobraźni? – spuentował. http://www.pch24.pl/witold-gadowski--rzad-szuka-alibi--aby-ustapic-brukseli-w-sprawie-imigrantow,57195,i.html#ixzz52f67TJ00

przeczytajcie ten artykuł ! Gadowski ostrzega, że jeśli frakcja masońska przejmie władzę w PiSie to nas zalejąislamskim wojskim !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika charis

na pewno coraz bliżej, ale

na pewno coraz bliżej, ale zanim ono nadejdzie wpierw musi nadejść m.in : początek boleści, czwarte królestwo z księgi Daniela, bestia-antychryst, następnie fałszywy prorok z ogromnymi demonicznymi cudami i to pod wpływem tych cudów wielu pójdzie za antychrystem - człowiekiem grzechu, istanowiona zostanie jego podobizna i dopiero później przyjmą znamię. 

, może tokwestia kilku czy kilkunastu lat, a może kilkudziesięciu ... ale to nie ważne kto uwierzył Zbawcy, ze skruchą przyszedł do NIEGO ze swoimi grzechami i w nowości serca idzie za NIM - taki człowiek skupiony jest na Zbawcy i w swoim czasie wszystko będzie miał objawione - http://mieczducha888.blogspot.com/2014/11/zasadzka-na-ludzi-faszywe-banknoty.html

 

Portret użytkownika Akamai

Ciekawe czy uda się im

Ciekawe czy uda się im zmaterializować to wszystko co zawarli w tej napisanej przez siebie książce.

Musisz wiedzieć charis, że wystarczy 200 lat, żeby zmienić całą historię ludzkości, i żeby nikt się o tym nie dowiedział. Mam szacunek dla Twojej niezłomnej wiary, ale nieco inaczej to wszystko widzę. Ludzie to wilki w owczej skórze i to nie tylko ci, którzy są na szczycie i tworzą nam tą "wspaniałą" przyszłość. To samo dotyczy sąsiada, znajomych, kolegów, a także fałszywych przyjaciół.

Doświadczyłem tego na własnej skórze więc wiem co mówię.

Bóg - Honor - Ojczyzna to hasła dla frajerów.

Pozdrawiam Smile

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Skomentuj