Popularne kosmetyki dla dzieci okazały się niebezpieczne dla zdrowia

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ostrzegła konsumentów, że kosmetyki Claire zawierają azbest. Ogłoszenie na ten temat zostało opublikowane na oficjalnej stronie internetowej urzędu we wtorek 5 marca br.

 

FDA otrzymała w 2017 r. dane od laboratoriów zewnętrznych, z których wynika, że kosmetyki Claire, a także niektóre narzędzia innej marki, zawierają szkodliwe elementy. Następnie obie firmy dobrowolnie wycofały dziewięć produktów z swojego asortymentu.

 

Agencja zleciła własną ekspertyzę, której wyniki pojawiły się pod koniec lutego 2019 roku. W trzech produktach Claire znaleziono niebezpieczną substancję, tj. w pudrze, w cieniu do oczu i w palecie konturowej.

 

Urzędnicy FDA wezwali Claire do usunięcia produktów z rynku, ale firma im odmówiła. Według Claire, agencja nie ma uprawnień do składania takich roszczeń, a środki zawierające azbest zostały już wycofane z asortymentu.

 

Claire's to ważna marka biżuterii, akcesoriów i produktów kosmetycznych, założona w 1951 roku w Illinois. Głównymi nabywcami marki są dzieci, młodzież i młode kobiety. 3469 sklepów sieci działa w 36 krajach świata.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj