Popularna roślina ogrodowa pomaga leczyć cukrzycę typu 2

Kategorie: 

Źródło: tg

Badanie kliniczne wykazało, że związki z płatków kwiatu dalii działają na mózg i poprawiają poziom glukozy we krwi u chorych na cukrzycę typu II. Naukowcy odkryli ekstrakt roślinny, który wpływa na obszary mózgu regulujące glukozę. Ich praca jest zakłócona z powodu cukrzycy typu II. Mowa o związku otrzymywanym z kwiatów dalii. Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Life Metabolism.

 

Badania wykazały, że poprawia poziom glukozy we krwi. Roślina doskonale radzi sobie w polskich warunkach i nie jest kapryśna. Opieka nad nią nie zajmuje dużo czasu.

 

Cukrzyca typu II wpływa na sposób, w jaki organizm wykorzystuje glukozę (cukier) jako źródło energii. Choroba charakteryzuje się połączeniem nieskutecznej insuliny i jej niewystarczającej ilości. Chorobie można zapobiegać, zwłaszcza eliminując czynniki ryzyka, takie jak waga, brak ruchu i niezbilansowana dieta.

 

Badania wykazały, że zapalenie podwzgórza odgrywa kluczową rolę w rozwoju insulinooporności (jednego z objawów cukrzycy typu II). W poprzednim eksperymencie na myszach wykazano, że związek roślinny buteina miał wyraźny wpływ na wrażliwość na insulinę u otyłych myszy poprzez zmniejszenie stanu zapalnego w podwzgórzu.

 

Autorzy najnowszego badania sprawdzili, czy ekstrakt pobrany z płatków kwiatu dalii (Dahlia pinnata), znanego źródła buteiny, może być stosowany jako nowe leczenie stanu przedcukrzycowego i cukrzycy typu II. Po stworzeniu ekstraktu z płatków kwiatów dalii naukowcy przetestowali go w różnych dawkach na myszach, które były na diecie wysokotłuszczowej. Dawki podawano doustnie na godzinę przed testem obciążenia glukozą.

 

Eksperyment wykazał, że dawka 10 mg/kg zwiększyła tolerancję glukozy i wrażliwość na insulinę u zwierząt. Jednak ekstrakt nie wpłynął na poziom glukozy we krwi u zdrowych myszy kontrolnych karmionych dietą niskotłuszczową.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Dalie, inaczej georginie, to

Dalie, inaczej georginie, to piękne i efektowne kwiaty, które jakoś nie są teraz modne. Nie widzę ich w ogródkach, pod oknami czy w kwiaciarniach, choć warte są przypomnienia dla ich ich urody, trwałości i elegancji. Może po linii rośliny leczniczej się rozpowszechnią?

 Chorobie można zapobiegać, zwłaszcza eliminując czynniki ryzyka, takie jak waga, brak ruchu i niezbilansowana dieta.

I to zasadniczy klucz do wyzdrowienia.  Naprawdę nie trzeba więcej poza zmianą trybu życia.

Portret użytkownika spokoluz

cukrzyca jest objawem

cukrzyca jest objawem niedomagania trzustki wywołanej chemią w pożywieniu - leczona jest w pierwszym etapie chemią ( tabletkami ) , które powodują drugi etap aby w końcu skończyć  na insulinie.

Pierwszy etap jest w 100% wyleczalny ale --- bez chemii a za pomocą zmiany diety i NATURALNYCH specyfikach.

A teraz szukajcie wiedzy bo kto szuka to znajduje.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

Żadnego komentarza - zatem tu

Żadnego komentarza - zatem tu na znz jest cała masa DUŻA LICZBA OSÓB , które nie mają pojęcia co jest prezyczyną cukrzycy - a wystarczy poczytać . Ale minusy są Smile

Poziom komentujących jest tak niski , że nawet nie zagłębią tematu aby czegoś się nauczyć , poszerzyć swoją wiedzę aby wiedzieć jak reagować w określonych przypadkach.

Piszę coraz mniej bo nie ma sensu udzielać się dla bandy głupków - niech se umrą z niewiedzy ze świadomością , że jak była możliwość nauczyć się czegoś to - TO OLALI i dawali minusy - duj wam w chupę BO TO WASZ PROBLEM A NIE MÓJ.

PISZĘ TO SZCZERZE I DOBITNIE BO MAM NA TAKICH W 100% WYJEBANE !!! Niech się duszą we własnym sosie, w który wierzą - ich wola to ich bajka Smile

Mamy w kuńcu DYMOKRACJĘ Smile

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj