Populacja tygrysów w Indiach wzrosła o 33% w ciągu ostatnich dwunastu lat

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Premier Indii Narendra Modi ogłosił w poniedziałek, że populacja tygrysów w kraju wzrosła aż o jedną trzecią. W 2014 roku było to 2226 osobników, natomiast w 2018 zarejestrowano już 2967 zwierząt. Indie są domem dla 70% światowej populacji tygrysów.

W 2006 r. w całej Azji liczebność tygrysów wynosiła jedynie 1411 zwierząt. Od tego czasu notuje się sukcesywny wzrost liczby drapieżników. Na wolności żyje obecnie ok. 4 tys. tygrysów w 13 krajach, m. in. Nepalu, Chinach, Rosji, Tajlandii i Indonezji.

 

Z powodu działalności człowieka, 93% terenów, na których znajdują się siedliska tygrysów, zostało zdewastowanych. W połączeniu z kłusownictwem, spowodowało to dramatyczny spadek populacji zwierząt. Szacuje się, że jeszcze sto lat temu na świecie żyło około 100 tys. osobników tego gatunku.

„W ciągu pięciu lat liczba obszarów chronionych wzrosła z 692 do ponad 860, a liczba rezerwatów przyrody z 43 do ponad 100.” - powiedział premier Narendra Modi na konferencji prasowej. – „Dziś możemy z dumą powiedzieć, że nasz kraj stał się domem dla prawie 3000 tygrysów.”

Dziewięć lat temu, w Petersburgu rozpoczęto projekt mający na celu podwojenie ówczesnej populacji tygrysów do 2022 roku. Premier Indii podkreśla, że w Indiach udało się zrealizować ten cel cztery lata wcześniej.

 

Podwojenie populacji, o której mówi Modi, odnosi się do liczby tygrysów z 2006 roku. W 2010 r., kiedy odbyło się spotkanie w Petersburgu, populacja tygrysów w Indiach wzrosła już 1706 osobników, a ogólnoświatowa populacja – 3200. Trend wzrostowy pokazuje, że wysiłki Indii naprawdę się opłacają.

Inne kraje, takie jak Malezja, koncentrują się przede wszystkim na walce z kłusownictwem. Między narodami Azji Południowej istnieje również międzynarodowa sieć ochrony dzikiej przyrody, przez co więcej lasów uzyskało status chroniony. Dzięki temu tygrysy posiadają wydzielone tereny łowieckie z dala od ludzi.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Skomentuj