Poprawna politycznie Szwecja cenzuruje popularną bajkę dla dzieci za słowa "Król Murzynów"

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Szwecja osiąga kolejne Himalaje absurdu. Przez ostatnie dekady społeczeństwo przeszło przez radykalną przemianę i stało się wielokulturowe. Dlatego w kraju od pewnego czasu toczy się walkę z... niepoprawną politycznie literaturą.

 

Gazeta Expressen donosi o absurdalnym wydarzeniu jakie miało miejsce w lokalnej bibliotece w mieście Borås. Dzieci słuchały z płyty CD powieści dla dzieci z serii "Pippi Pończoszanka". Jeden z użytkowników biblioteki poczuł się urażony sformułowaniem "Król Murzynów", które zostało wypowiedziane w bajce w nawiązaniu do ojca tytułowej Pippi. Sprawa została zgłoszona na policję a dyrektorka instytutu dziennej opieki stwierdziła, że zdarzenie tego typu nigdy nie powinno mieć miejsca bo nie jest zgodne z ich wartościami.

 

Nie jest to jednak pierwszy tego typu przypadek w Szwecji. Powieści z tytułową Pippi Pończoszanką postrzegane są jako rasistowskie. W lipcu, biblioteki w gminie Botkyrka wyrzuciły wszystie książki pt.: "Pippi na Południowym Pacyfiku" właśnie ze względu na pojawiający się tam zwrot "Król Murzynów" i postanowiono zastąpić je nową wersją, w której użyto sformułowania "Król Południowego Pacyfiku".

 

Poprawność polityczna w Szwecji osiąga wyżyny absurdu. Jesteśmy zresztą świadkami wielkiej transformacji społeczeństwa, które ma stać się różnorodne i tolerancyjne do granic możliwości. Władze mają obsesję na punkcie walki z rasizmem do tego stopnia, że Szwedzi byli oskarżani o mowę nienawiści nawet gdy zgłaszali przestępstwa popełniane przez imigrantów. Należy pamiętać, że oskarżenia o rasizm są w Szwecji traktowane jako jedno z najpoważniejszych wykroczeń, za które można stracić pracę i narazić się na prześladowania a w najgorszych przypadkach pojawia się konieczność emigracji do bardziej cywilizowanych krajów.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Jonny Bravo

Mama powiada - Chodź do

Mama powiada - Chodź do kąpeli ! - a on się boi, że się wybieli.

A unas w Polsce to samo, co Murzynów w Szwecji, dotyczy Ukrainców. Tak więc nie śmiejcie się, bo tu wcale nie jest lepiej.

 

Portret użytkownika Lemur

Mam genialny plan. Zrzućmy

Mam genialny plan. Zrzućmy się na jak najszybszą kolonizację Marsa. Wspomóżmy naukowców na każdej płaszczyźnie, na której tylko damy radę. Jak już steraformujemy planetę, wyslijmy tam wszystkich, których obrażają normalne rzeczy, wszystkich, którym tak źle na Ziemii. Oczywiscie bez biletu powrotnego. A jak już tam posiedzą z 50 lat, to wpadniemy tam, żeby znowu go skolonizować.

Portret użytkownika Kimbur

Ja oczywiście wiem, że

Ja oczywiście wiem, że Czerwoni, Brązowi, Biali, Czarni i Żółci nie różnią się niczym, nawet barwą skóry! Dla ułagodzenia Afroafrykanów, Afroamerykanów, Afroazjatów i Afroeuropejczyków proszę by zaczęli mnie Polaka nazywać Murzynem lub Murzynem polskim, bardzo proszę!

Skomentuj