Popiół z wulkanu Cumbre Vieja zasypał domy na wyspie La Palma po same dachy

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Jeśli ktoś jeszcze nie zdaje sobie sprawy ze skali kataklizmu na wyspie La Palma, to zdjęcia i filmy całych dzielnic zasypanych kilkumetrową warstwą popiołu, powinny przemawiać do wyobraźni.

Tysiące ludzi straciło swoje domy, zasypane praktycznie po same dachy pyłem z wulkanu Cumbre Vieja.

 

Dla niektórych internautów, obecny widok wyspy jest tak nienaturalny, że zaczęli oni powątpiewać w realność docierających z tamtego regionu zdjęć i filmów.

 

Pył wulkaniczny zasypał drogi i pola uprawne. Silny wiatr nawiewa zaspy, których wysokość osiąga już kilka metrów.

Co gorsza, nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy sytuacja się uspokoi. Być może to, co teraz dzieje się na wyspie La Palma, to dopiero preludium do prawdziwej erupcji Cumbre Vieja.

Jeśli tak jest, nie będzie to już problem jednej wyspy, ale całego świata, który może bardzo mocno odczuć eskalację gwałtownych zjawisk na tym wulkanie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika ​euklides

Zgubisz się przez przypadek w

Zgubisz się przez przypadek w górach to wystawią ci rachunek. Spwodoujesz przez przypadek kolizję to dostajesz rachunek. Zbudujesz dom jak największy idiota na terenach zalewowych czy wulkanicznych to dostajesz za darmo pomoc służb, wsparcie państwa, nowy dom i kasę.

Portret użytkownika Esteban

Gdy buduje się domy obok

Gdy buduje się domy obok wulkanu należy się spodziewać, że kiedyś wulkan wybuchnie. Podobnie gdy buduje się osiedle na terenach zalewowych, wówczas należy liczyć się z powodzią. (Wrocław 97)

Portret użytkownika alvaro31185

prelydjum napewno bo już

prelydjum napewno bo już ponad miesiać trwa erupcja , miesiąc dwa jeszcze do przodu erupcji może przestawic klimat na ziemi a w konksekwecji głowny szczyt co na La Palma jest może eksplodowac - przyczym ruszajac okoliczne wulkany

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Strony

Skomentuj