Poparcie francuskiego społeczeństwa dla Emmanuela Macrona gwałtowanie spada

Kategorie: 

Źródło: france24.fr

Popularność prezydenta Emmanuela Macrona oraz jego rządu spada coraz wyraźniej w sondażach. Czyżby „cud lewicy i liberałów” miał więcej wad, niż dotąd mogło się zdawać? Na to w tej chwili wygląda.

W ciągu ostatniego miesiąca popularność prezydenta Francji spadła w sondażach o 10% i osiadła na 40% - trend spadkowy utrzymuje się praktycznie od początku jego zwycięstwa wyborczego, czyli odkąd dłonie tego popularnego, francuskiego polityka pozostają nieskrępowane.

 

Premier Edouard Philippe również odnotował spadek popularności – póki co trzyma się jednak lepiej od samego Macrona, bo w oczach opinii publicznej zatrzymał się na aż 40%. Nagły wzrost niechęci do polityków „En Marche!”, jak i ojca-założyciela partii, czyli Macrona, wychwycił tygodnik Journal du Dimanche.

 

Emmanuel Macron szczyt swojej popularności osiągnął 7 maja, w dniu zwycięstwa wyborów prezydenckich, gdy poparcie dla niego plasowało się na 62%, od tego czasu zanotował 22% spadek w dół. Zajęło mu to raptem trzy miesiące. Dla porównania, po tym samym czasie urzędowania w 2012 roku lewicowy prezydent Francois Hollande miał poparcie 54% społeczeństwa – biorąc pod uwagę, że był on uznawany za najgorszego rezydenta Pałacu Elizejskiego od lat, mówi to wiele o aktualnej sytuacji.

 

Nicolas Sarkozy był popierany przez 67% społeczeństwa trzy miesiące po wyborach w 2007 roku.

 

W sierpniu raptem 36% ankietowanych uznało, że satysfakcjonuje ich prezydentura Emmanuela Macrona, natomiast tylko 4% z nich uznało, że są bardzo zadowoleni z początków rządów najmłodszego prezydenta w historii Francji.

 

Najprawdopodobniej jest to spowodowane nieudolnością, a często wręcz niedotrzymywaniem obietnicy chociażby próby podjęcia reform warunków zatrudnienia, łataniem budżetu i cięciem wydatków publicznych. Nie ma na to zbyt wielu usprawiedliwień, szczególnie odkąd to jego ugrupowanie polityczne rozdaje karty we francuskich realiach.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika 44

każdy co najmniej  średnio

każdy co najmniej  średnio rozgarniety zdaje sobie sprawę iż oboje pańswo marcon cierpią na b. poważne zabużenia psychiczne, co niesie ze sobą też określone konsekwencje. jeżeli faktycznie były wybory we francji to mają na co załuzyli przez ostatnie dekady: prezydencików z poparciem na poziomie 2%, dzikie hordy i permanętny stan wojenny który faktycznie niczego odnośnie bezpieczeństwa nie zmienił........ sorosz (prezes) wraz z zydowską finansjerą (udziałowcy) zza oceanu są zadowoleni ("Uchodźcy"spółka bez jakiejkolwiek odpowiedzialności) i ta (jedna z wielu)  kukła działa jak miała: destrukcyjnie

Portret użytkownika Prawda boli

FAKE NEWS WARNING!!!

FAKE NEWS WARNING!!!

Najnowsze przedstwione w tym komentarzu dane są PONAD ROK STARE, z czego można łatwo wyciągnąć wniosek że nowe dane nie pasują do założeń.

PS. Jeśli chodzi o grzyby to już od czasu katastrofy w Czarnobylu ich jedzenie jest czystą głupotą. Wyjątkiem są grzyby uprawowe z pomieszczeń z filtrowanym powietrzem. Są one jednak znacznie droższe.

Portret użytkownika dd

Każdy ma duże oczekiwania

Każdy ma duże oczekiwania wobec swoich wybrańców. Rdzennie Francuzi (brzmi jakby byli na wyginięciu) zapewne chcą bezpieczeństwa i spokoju we własnym kraju - nic nie zrobiono w tym kierunku. Przybysze z poza Francji chcą większego socjału - ich nie zaspokoi żaden prezydent.

A tak na serio to społeczeństwo chce działań i realizacji programu - a jak na razie nie realizuje nic z obietnic przedwyborczych.

Skomentuj