Ponowne szczepienie czterokrotnie zmniejszyło zakaźność osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jeśli zaszczepieni Pfizer nadal zachorują, to rozprzestrzeniają koronawirusa w taki sam sposób, jak nieszczepieni,  ale tylko wtedy, gdy ich szczepionka „wyczerpie się”. Do takich wniosków izraelscy naukowcy. Na szczęście istnieje sposób na rozwiązanie tego problemu. Najprawdopodobniej Sputnik i inne szczepionki powinny pokazać podobny obraz.

 

W najnowszym zarysie pracy naukowej, opublikowany na medRxiv, zbadano sytuację z zakaźnością osób zaszczepionych przez Pfizer na materiale Izraela, czyli kraju, który jako pierwszy masowo zaszczepił swoją populację tą szczepionką. Praca odpowiada na bardzo ważne pytanie o przyczyny wysokiej zakaźności osób zaszczepionych.

 

Faktem jest, że szczepienie ma dwa cele. Z punktu widzenia zaszczepionego osobnika drastycznie zmniejsza jego szanse na chorobę, hospitalizację i śmierć. Z punktu widzenia społeczeństwa zmniejsza to szanse na zarażenie innych,  a tym samym znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się choroby.

 

Izraelskie statystyki za rok 2021 początkowo pokazywały bardzo imponującą realizację obu tych celów. Śmiertelność z powodu Covida-19 w kraju gwałtownie spadła do prawie zera, a liczba nowo zdiagnozowanych pacjentów drastycznie spadła. Jednak począwszy od lipca 2021 r. sytuacja uległa radykalnej zmianie, tzn. wzrosła zarówno śmiertelność, jak i liczba nowych przypadków.

 

Próby oszacowania ilości wirusów uwolnionych do środowiska przez osobę zaszczepioną, która mimo to zachorowała, wykazały, że przenosi ona wirusy w podobny sposób jak osoba nieszczepiona. Jednocześnie szanse na ciężką chorobę i śmierć u zaszczepionych były nadal znacznie mniejsze. Okazało się, że szczepionka nie spełnia już swojego zadania polegającego na powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

Było to szczególnie zastanawiające, ponieważ wcześniejsze prace, z pierwszej połowy 2021 roku, wykazały, że zaszczepiony chory uwalnia do środowiska znacznie mniej cząsteczek wirusa, czyli pozostaje mniej zakaźny.

 

Autorzy najnowszej pracy zbadali liczbę cząsteczek wirusa wydzielanych przez 11 889 Izraelczyków, którzy zachorowali w ostatniej fali epidemii koronawirusa w Izraelu. Spośród nich 1910 nie było zaszczepionych, 9734 było zaszczepionych obiema dawkami, a 245 przypadków zostało zaszczepionych, a następnie ponownie zaszczepionych, ale nadal zachorowało. W przeciwieństwie do wszystkich poprzednich badań, naukowcy podzielili uczestników na grupy według czasu, jaki upłynął od ich drugiego szczepienia do momentu zachorowania na covid.

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

W mieście stanowiącym jedno z

W mieście stanowiącym jedno z amerykańskich epicentrów skrajnie lewicowego ustroju stanowego doszło do prawnej koalicji pomiędzy przedstawicielami służb porządkowych sprzeciwiających się reżimowi covidowemu. W ocenie policjantów i strażaków z Miasta Aniołów mamy do czynienia z momentem „monumentalnej walki o zachowanie naszych wolności”.

Dwie organizacje społeczne zrzeszające pracowników służb porządkowych w Los Angeles połączyły siły przeciwko przymusowej akcji „wyszczepiania”, którą próbują narzucić demokratyczne władze miejskie. Strażacy dla Wolności (Firefighters for Freedom) i Apel dla Wolności (Roll Call 4 Freedom), inicjatywy związane z Departamentami Straży Pożarnej i Policji Los Angeles, przystąpiły do wspólnej ofensywy prawnej przeciwko niekonstytucyjnym działaniom ratusza, popieranym przez gubernatora Kalifornii Gavina Newsoma, który zasłynął jako zwolennik drakońskich obostrzeń covidowych i został przez sąd skazany na karę finansową w kwocie miliona dolarów za tłamszenie wolności religijnej przez wprowadzanie restrykcji we wspólnotach wyznaniowych.

Akcja kalifornijskich służb jest odpowiedzią na uchwałę Rady Miasta podpisaną przez burmistrza Los Angeles, wedle której wszyscy pracownicy publiczni mają być objęci przymusem przyjęcia preparatów przeciwko COVID-19.

Zgodne oświadczenia wyszły od obu organizacji zawodowych, które dążą do zniesienia obowiązku szczepień dla pracowników budżetówki i innych obywateli. Strażacy dla Wolności wzywają do stanięcia wraz z nimi do„tej monumentalnej walki o zachowanie naszych wolności”, a policjanci z Roll Call 4 Freedom, którzy formalnie włączyli się w pozew przeciwko władzom miejskim, podkreślili, że „nasz naród, miasto i departament znajdują się w bezprecedensowym czasie, a NASZE działania zdefiniują naszą przyszłość jako Amerykanów, ponieważ jest to kwestia WOLNOŚCI”. „To znacznie większa sprawa niż sprawa policji, polityki departamentu czy miejskich obostrzeń” – dodali.

Co istotne, funkcjonariusze apelują, by nie składać władzom miejskim żadnych zaświadczeń o wyjątkach religijnych, czy klauzuli sumienia, ponieważ sprzeciw musi wynikać z przywiązania do obowiązującego prawa, a przedstawianie takich dokumentów jest formą „samozadenuncjowania” i uległości wobec nielegalnych działań władz.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Z a p r a s z a m - www.NPTV.pl i www.pl1.tv

 

Portret użytkownika Oppo

"Jednocześnie szanse na

"Jednocześnie szanse na ciężką chorobę i śmierć u zaszczepionych były nadal znacznie mniejsze."

Otóż NNNNNNNNNNNNNNNIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIiiiiEEEEEEEEEEEEEE !!!!!!

Szansa na ciężką chorobę i śmierć wzrosła kilkanaście razy w stosunku do nieszczepionych. Zmieniła się jedynie kwalifikacja chorób. Nieszczepionych kwalifikowano jako zmarłych na Covid. Szczepionych praktycznie zawsze kwalifikuje się jako zmarłych na choroby współistniejące.

To dlatego CDC zaprzestało raportowania zgonów zgodnie z metodologią z lat poprzednich.

Strony

Skomentuj