Ponowna kolonizacja Afryki staje się faktem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Gdy po drugiej wojnie światowej europejskie mocarstwa zaczęły zwracać swoim koloniom niepodległość wydawało się, że jest to milowy krok, który przyniesie mieszkającym tam ludziom same korzyści. W końcu mogli wziąć sprawy w swoje ręce i budować dobrobyt a paskudni okupanci w większości wrócili do swoich krajów. Niektóre nacje, na przykład Hindusi, umiały wykorzystać szansę, ale jest kontynent, na którym eksperyment ten skończył się dramatyczną porażką. Jest nim oczywiście Afryka.

 

Tylko polityczna poprawność nie pozwala niektórym na formułowanie opinii na temat tego, co trzeba uczynić, aby w końcu zatrzymać falę morderstw na tle religijnym i etnicznym, do jakich dochodzi na terenie praktycznie całej Afryki. Eksperyment się po prostu nie udał i nawet jeśli nie nazywamy tego rekolonizacją, to właśnie z tym procesem mamy obecnie do czynienia w środkowej Afryce.

 

Kraj za krajem pogrąża się tam w chaosie, a zamieszkujący je ludzie uciekają przed biedą i przemocą. Oczywiście kierunek ich eksodusu to Europa. Powoduje to narastający problem z emigrantami, o którym nie wolno mówić głośno gdyż uniemożliwia to nowoczesna forma cenzury zwana polityczną poprawnością. Napływające masy ludzi to nabrzmiewający problem bogatszych krajów europejskich. Zupełny brak integracji z lokalnymi społecznościami powoduje, że niemal na pewno przeniesione będą na nasz kontynent afrykańskie problemy.

 

Już teraz dochodzi do wybuchów zamieszek we Francji, gdzie okazjonalnie płoną tysiące aut. To samo obserwujemy w Holandii. W Wielkiej Brytanii z kolei tłumy w większości czarnoskórych mieszkańców Londynu pokazały już, na co ich stać, czy to plądrując sklepy, czy też literalnie odcinając głowy białym Brytyjczykom i to w biały dzień. Co na to premier Cameron? Zdaje się on tego nie zauważać obarczając za wszystko zło... Polaków.

 

Powoli staje się oczywiste, że upadającąca Afryka to problem Europy i coś trzeba z tym zrobić. Jedynym sensownym sposobem przeciwdziałania tym negatywnym trendom jest militarny powrót białego człowieka na Czarny Ląd. Celem nie powinno być oczywiście zniewolenie tych społeczeństw, lecz zapewnienie im minimum bezpieczeństwa, co może przynajmniej częściowo osłabić strumień czarnoskórych imigrantów do Europy.

 

Jeśli nic się z tym nie zrobi czeka nas wkrótce przeniesienie konfliktów etnicznych i religijnych na nasz kontynent. Zrozumieli to Francuzi, którzy po prostu formują kolejne kontyngenty wojskowe i wysyłają je czy to do Mali, czy też, co bardziej aktualne, do Republiki Środkowoafrykańskiej. Dużo lepiej prowadzić wojnę tam, niż u siebie w domu.

 

W kontekście Afryki nie sposób nie zauważyć jeszcze innego procesu, który tam następuje. Chodzi o coraz większą obecność Chin. Powoduje to, że Afryki nie można odpuścić, bo nie dość, że postępuje jej brutalna islamizacja, to jeszcze można stracić dystans do innych, którzy po prostu się tam wpychają nie patrząc na konwenanse.

 

Rekolonizacja Afryki jest jedyną szansą dla tego kontynentu. Musi do tego dojść na płaszczyźnie militarnej oraz gospodarczej. Rządzący w UE przećwiczyli ostatnio z sukcesami model ekonomicznej ekspansji na obszarze Europy Wschodniej, teraz czas na Afrykę, ale tam może on być teraz bardzo trudny.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Admin, mam nadzieję, że byłeś

Admin, mam nadzieję, że byłeś pijany pisząc ten tekst...
"Rekolonizacja Afryki jest jedyną szansą dla tego kontynentu. Musi do tego dojść na płaszczyźnie militarnej oraz gospodarczej. Rządzący w UE przećwiczyli ostatnio z sukcesami model ekonomicznej ekspansji na obszarze Europy Wschodniej, teraz czas na Afrykę, ale tam może on być teraz bardzo trudny."
 
Życzysz Afrykańczykom unioeuropjeksiego modelu ekspansji ekonomicznej? Najpierw trzeba uleczyć samą Europę, a nie brać się za leczenie innych za pomocą karabinów i socjalistycznych wzorców ekonomicznych.

Portret użytkownika Polakmały

Monday January 6 2014,

Monday January 6 2014, 09:14:12 UTC
10 hours ago
Yellowstone National Park, Wyoming

3.5
9.5
USGS Feed

Monday January 6 2014, 09:25:23 UTC
10 hours ago
Yellowstone National Park, Wyoming

1.1
5.8
USGS Feed

http://quakes.globalincidentmap.com/
Coś trzęsie ostatnio się Yellowstone wulkan!
Ponoć kardera wulkanu znajduje się na głębokości 10km pod ziemią to dlaczego głębokość trzęsienia ziemi była na 6km?

Portret użytkownika anonimPL

co mnie ma  obchodzić

co mnie ma  obchodzić rekolonizacja afryki czy problemy ich mieszkańców
Po pierwsze Polska w kolonizacji i wyzysku Afryki nie brała udziału
a po drugie Polska jest obecnie bardziej wyzyskiwana niz te kraje afrykańskie
zajmijmy sie lepiej losami naszego kraju który jest kolonią wielu innych państw czy ponadnarodowych organizacji
 

Portret użytkownika 777

Ponad 30 tysięcy nielegalnych

Ponad 30 tysięcy nielegalnych imigrantów z Afryki manifestowało w niedzielę w Tel Awiwie, domagając się od izraelskich władz prawa do pracy, lepszych warunków życia i lepszego traktowania – poinformowała agencja AFP, powołując się na policję. 
Imigranci z Afryki, którzy ubiegają się w Izraelu o azyl, zebrali się na placu Icchaka Rabina w centrum miasta. Protestowali przeciwko odmowie przyznania im przez władze statusu uchodźców i przeciwko zamiarowi umieszczenia setek z nich w ośrodkach, gdzie będą mieli ograniczoną swobodę poruszania się.
- Wszyscy jesteśmy uchodźcami! „Tak” dla wolności, „nie” dla więzienia - skandowali w języku angielskim, wymachując etiopskimi i erytrejskimi flagami.

Portret użytkownika koszerr umysłów

Wszyscy żremy tanią czekoladę

Wszyscy żremy tanią czekoladę i batoniki tylko i wyłącznie "dzięki" wyzyskowi Afryki i dzieciom, które wory z ziarnem kakaowym noszą na ciężarówki za dolara dziennie.

Podobnie z ubraniami. Zdajecie sobie sprawę w jakich warunkach powstają markowe ciuchy? Wyzysk i niewolnictwo na wielką skalę w Indiach. Nawet polska firma LPP posiadająca m.in. markę Reserved szyje w ten sposób.

Widziałem filmy pokazujące robotników w Indiach, którzy gołymi rękami mieszali wysoko toksyczne barwniki do tkanin, na innym filmie ludzie opryskiwali pestycydami afrykańską plantację bananów niosąc zbiorniki z tą trucizną na plecach i nie mając żadnych masek na twarzy.

Niewolnictwo istnieje i ma się dobrze.

Portret użytkownika tubylec

Biały człowiek podbił i

Biały człowiek podbił i zniszczył kraj czarnego człowieka a teraz czarny człowiek przyjdzie i zrobi to samo w kraju białego człowieka. Sprawiedliwe. Czarny człowiek powinien wygnać białego człowieka ze swojej ziemi, bo tu nie jego miejsce i wara mu od afrykańskiego złota i diamentów.

Portret użytkownika olo manolo

Podbil ale nie zniszczyl.

Podbil ale nie zniszczyl. Teraz te kraje sa dopiero niszczone, przez samych czarnych.

Pamietaj tez, ze czarni chetnie wspolracowali i podczas podboju i podczas handlu niewolnikami.

To niczyja wina ze czarni nie potrafili stworzyc silnej cywilizacji i podbijac innych zanim sami zostali podbici. Sadzisz ze gdyby oni stworzyli cywilizacje podobna do Europejskiej to niesli by pokoj i milosc na caly swiat? Wink Przeciez widzisz co sie dzieje w Europie i USA - przestepczosc, zamieszki, obcinanie glow.

Portret użytkownika chirho

"Rządzący w UE przećwiczyli

"Rządzący w UE przećwiczyli ostatnio z sukcesami model ekonomicznej ekspansji na obszarze Europy Wschodniej..." oj tam oj tam, a kogo to 123rf.com ma na myśli pisząc "rządzący w UE"... np. krasnoludków? albo górali? albo nie daj boże... cichosza... ...e-polaków?
1.Obecny stan realizacji globalnej politykiu neo-kolonializmu został zaprojektowany wcześniej niż chwila obalania kolonializmu narodowego
2.Obecnie ralizacja globalnej polityki neo-kolonialnej jest realizaowana przez korporacje finasowe a te jak wiadomo nie mają narodowości (w myśl zasady iż kapitał nie ma narodowości)
3. Ale właściciele kapitału ($$$) mają narodowość
 
Pytanko:
jakiej nardowości są krasnoludki rządzące w UE i w Ameryce i np.w POlsce lub Palestynie, itd ?

Strony

Skomentuj