Ponad połowa amerykańskich muzułmanów chce szariatu

Kategorie: 

Źródło: Internet

Europa próbuje stworzyć tzw. europejski islam, czyli łagodniejszą, umiarkowaną odmianę tej religii. Podobnie jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie tworzy się podziały między radykalnymi islamistami (terrorystami) a umiarkowanymi  muzułmanami którzy nie popierają stosowania przemocy. Jednak zarówno Amerykanie jak i Europejczycy powoli przekonują się iż nie ma czegoś takiego jak umiarkowany islam.

 

 

Najbardziej znani i poważani islamscy przywódcy religijni w Stanach Zjednoczonych są zgodni co do tego, że należy odejść od demokracji i zaprowadzić teokrację. Takiego zdania jest np. przewodniczący Fiqh Council of North America oraz islamskiej organizacji North American Islamic Trust Muzammil Siddiqi, współzałożyciel wpływowej Rady ds. Relacji Amerykańsko-Islamskiej Omar Ahmad, dyrektor Sojuszu Muzułmańskiego Ameryki Północnej imam Siraj Wahhaj czy współzałożyciel Zaytuna College w Berkeley, imam Zaid Shakir.

 

Nawet badania opinii publicznej nie napawają optymizmem. Z ankiety przeprowadzonej przez Polling Company wynika, że 51% muzułmanów chce aby kraj w którym żyją (USA) był zarządzany w zgodzie z prawem szariatu. Z podobnego badania przeprowadzonego przez Pew Research wynika, że 60% amerykańskich muzułmanów poniżej lat 30 jest bardziej wiernych islamowi niż Stanom Zjednoczonym.

 

Jak widać islam rozszerza się na cały świat, nie tylko na Europę. Muzułmanie zajmują różne ważne stanowiska: przykładowo Arabia Saudyjska przewodniczy grupie zajmującej się prawami człowieka w ONZ, nowym burmistrzem Londynu po raz pierwszy został muzułmanim a kim tak naprawdę jest prezydent Stanów Zjednoczonych...?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika marek76

kimkolwiek jesteś 44 dołączam

kimkolwiek jesteś 44 dołączam się do Ciebie ,islamską dzicz trzeba unicestwić. Niestety mają duże wsparcie wśród zachodnich władz,które nie wiem czy są bardziej zmanipulowane czy ciemne.Sama Polska z nimi nie wygra,ale będziemy walczyć do upadłego

Portret użytkownika fix

No qwa to zdjecie z tymi

No qwa to zdjecie z tymi posladkami to przesada.nie zycze sobie takich fotek.fotomontaz podnoszacy dobre cisnienie. W rotterdamie burmistrz tez muzulmanin, ktory oficjalnie powiedzial ze skrajnych powinno sie wywozic z kraju bez prawa powrotu.jak czytam ze ktos z komentujacych pisze , iz sa jakies plusy skrajnej sekty to zastanawiam sie czy ma myslacy mozg.poza tym niepotrzebnie nasi politycy jątrza przed spotkaniem młodych.po co teraz oglaszali nowine o wyjezdzie gdziekolwiek naszych.po drugie czyt. ze rosomaki beda sprzedane emiratom.nic juz nie kumam.aa kasa.kumam nie kumam. Nie lubie slowa szar.....t. nie lubie czyt. o tym bagnie. zastanawia mnie czemu tyle zła wokol. prosze o jakis artykul w stylu zen na uspokojenie skolatanych nerwow.np gdzie jest najwiecej silowni na wolnym powietrzu.gdzie najtaniej pojsc na basen albo joge.gdzie sa fajne miejsca z muz. w stylu cziliaut.gdzie ludzie moga pojsc i nie wydawac majatku.w ktorych lasach zyja wilki. Przepraszam tak mi sie wyrwalo.bo qwa mam dosc muzislufobii.

 

 

Portret użytkownika zaduma

No problem. Hameryka to duży

No problem. Hameryka to duży kraj. Mogą wykroić im na jakiejś pustyni 51-szy Stan, ustanowić tam szariackie prawo stanowe i... chętni do zamieszkania na pewno się zlecą. Opornych można, ewentualnie, zapędzić.

Portret użytkownika BigStan

To że"polski rząd" kierowany

To że"polski rząd" kierowany przez pejsatych doradców wpycha nas w nie nasz konflikt to jedna sprawa, druga jest taka że tę muzułmańska swołocz oraz ich pomagierów z pod znaku Georga Sorosa po pierwszym krwawym numerze powinno się tępić bez żadnych zmiłuj się !

Likwidować to truchło tak by "bramy muzułmańskiego" raju były zatrzaśnięte przed ich nosami, tak jak to robiono w przeszłości, a sposoby znajdzie każdy kto choć pocięci na to trochę czasu.

Wracając do pierwszej części wypowiedzi, w naszej Polsce należałoby najpierw odsunąć od koryta tych których prowadzi ickowy mossad - według szacunków mamy tych prowadzących około 40.000 tyś ( ? ) o całe 40.000 za dużo.

Portret użytkownika inzynier magister

nternetowi zwolennicy Państwa

Internetowi zwolennicy Państwa Islamskiego kierują pod adresem naszej Ojczyzny groźby. Ma być to propagandowa ofensywa po decyzji prezydenta Andrzeja Dudy, by wysłać na Bliski Wschód polskie wojska. Jest się czego obawiać, mimo iż wpisy nie stanowią oficjalnych komunikatów ISIS. Jednak to właśnie aktywni w sieci stronnicy Kalifatu stoją za wieloma atakami - twierdzi w rozmowie z „Radiem Zet” dr Wojciech Szewko, ekspert w dziedzinie terroryzmu.Użytkownicy serwisów społecznościowych popierający Państwo Islamskie deklarują między innymi, że „Polacy będą czołgać się i wyć z bólu”, „polskie samoloty będą spadały”, a „następne ataki będą na Polskę”.Groźby związane są z decyzją polskich władz, by do Kuwejtu oraz Iraku wysłać polskich żołnierzy. Chociaż ich zadaniem będzie logistyczne wsparcie koalicji walczącej z ISIS oraz szkolenie armii irackiej to internetowi sympatycy Kalifatu odgrażają się zemstą. – To nie były oficjalne komunikaty Państwa Islamskiego, to były dyskusje „fanów”. Ale to właśnie oni dokonują zamachów – ocenił groźby dr Wojciech Szewko w rozmowie z „Radiem Zet”. Jego zdaniem polskie władze podjęły nieodpowiedzialną i niepotrzebną decyzję w sprawie udziału w bliskowschodniej misji. http://www.pch24.pl/nastepne-ataki-beda-na-polske---strasza-sieciowi-sympatycy-isis--to-odwet-za-decyzje-dudy-,44067,i.html#ixzz4C9QqSEMv

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika kit

No nie wiem, nie wiem...

No nie wiem, nie wiem... ichniejszy jedyny podatek ściągany z niewiernych jest kilka razy mniejszy niż obecnie demokratycznie zabierane ludziom pieniądze, z definicji zakazana lichwa, pożyczki z banków za symboliczna opłatą, automatyczny zakaz GMO, automatyczny zakaz czipowania ludzi, ucinanie rąk za złodziejstwo, zabicie za kradzieże, malwersacje i działanie na szkodę kraju (ciekawe ilu obecnych europejskich i polskich polityków zostałoby przy życiu), wolne w ramadan....ja tam widze więcej plusów niż minusów.

Skomentuj