Ponad milion krów zostanie zabitych w imie walki o klimat

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Irlandia, jest silnie uzależniona od swojego przemysłu rolnego. Szaleni klimatyści, zmuszają jednak władze tego kraju do podjęcia drastycznych kroków. Pod pretekstem walki o planetę, Irlandia została zobowiązana do ograniczenia emisji metanu w kraju, poprzez ubój 1,3 mln sztuk bydła.

 

Zabijanie krów, ma służyć zmniejszeniu ich wpływu na klimat. Tak twierdzą analitycy z firmy audytorskiej, w badaniu zleconym przez Irish Farmers Journal. Rolnictwo odpowiada za 35% emisji gazów cieplarnianych w Irlandii. Jest to wysoka liczba, biorąc pod uwagę średnią europejską wynoszącą 11 procent. Ponad połowa irlandzkich emisji (60%) to metan.

Irlandia dołączyła do programu globalnej redukcji emisji metanu o 30 procent do 2030 roku. Rząd kraju zobowiązał się również do obniżenia poziomu zanieczyszczenia dwutlenkiem węgla o 50%. Analitycy KPMG rozważyli kilka możliwych scenariuszy i przewidzieli, że irlandzka gospodarka straci minimum 4 mld euro. Będzie się to wiązało z pozbyciem 20% bydła a więc 1,3 mln z 6,5 mln krów hodowanych obecnie w kraju.

Warto zauważyć, że australijskie władze odmówiły sugerowanych redukcji emisji metanu i włączenia ich do tego projektu. Urzędnicy uznali proponowane ograniczenia emisji za niebezpieczne dla dobrobytu gospodarczego kraju. Podobnie uczynili przedstawiciele Chin i Rosji, a więc największych emitentów gazów cieplarnianych na świecie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Jeśli je zabiją ale przerobią

Jeśli je zabiją ale przerobią na "kotlety" to w zasadzie nic złego się nie stanie , ktoś sobie smacznie zje i nie będzie głodny , ceny spadną. Potem już po wszystkim ktoś inny zza granicy (może z poza europy) zarobi na eksporcie wołowiny do Irlandii jak im już sałata i szparagi się przejedzą - grunt to ruch w interesie . Trzeba widzieć dobre strony. Zwykle takie "dylematy" rozwiązywał wolny rynek i konkurencja ale jak oni wolą sami się zredukować to kto bogatemu zabroni ?

Portret użytkownika endriu gołota

I już mącisz korporacyjny

I już mącisz korporacyjny robalu Nic się nie stanie!?, spadną ceny? A co z odtworzeniem stada, co z utraconą pozycją na rynku, jak ją później odzyskać Co z ludźmi i ich dochodami jak stracą zajęcie, pójdą zbierać butelki? Znowu forsujesz kłamstwo klimatyczne A co powiesz śmieciu wnukom jak cie zapytają dlaczego zgotowałeś im taki los??? Mam wielką nadzieję że takie szczury jak ty już niedługo będą chować się w kanałach przed ludźmi bo wszystko do tego prowadzi Zrobisz swoja śmierdzącą robotę i czapa, przepustki nie będzie

Portret użytkownika Quark

Głupiś tak , że tylko cię w

Głupiś tak , że tylko cię w pysk strzelić . Nic nie rozumiesz , ale czego tu się spodziewać po kimś z takim pseudonimem ? Ja nie jestem od tego by się martwić cudzymi problemami , które sami sobie tworzą . Zauważyłem tylko , że rynek ma swoje prawa i jeśli oni ulegną unijnym naciskom to zarobi kto inny bo ludzie jeść mięsa i pić mleka nie przestaną . 

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Przestańcie w końcu słuchać

Przestańcie w końcu słuchać debili z USA nawet jeżeli jest to prawdziwy antysystem to i tak jest to jeden wielki śmietnik który nic nie rozumie.

To przez propagandę i filmy z Hollywood które wychowały wiele pokoleń na tym, że USA uratuje świat jest wirusami, kosmitami, terrorystami, złą Rosją itp. brednie, a tak nie będzie.

Musicie całkowicie przestawić rozumowanie i całkowicie zablokować wszelką propagandę i informacje które idą z USA, czy cokolwiek co jest mówione przez tamtejszych ludzi choć raz się sprawdziło odkąd jest internet i itp. środki przekazu?

Strony

Skomentuj