Ponad milion dolarów nagrody za wyizolowanie SARS-CoV-2. Jest pewien haczyk...

Kategorie: 

Źródło: NIAID

W ciągu ostatniego roku, powstało wiele badań i raportów dotyczących wirusa wywołującego chorobę COVID-19. Dla niektórych osób i instytucji, nic nie zostało wystarczająco udowodnione, dlatego też w okolicach kwietnia, grupa kierowana przez dziennikarza Samuela Eckerta zaoferowała na swojej stronie internetowej równowartość 1,2 miliona dolarów, za wyizolowaną próbkę wirusa SARS-CoV-2.

 

Treść "konkursu" zakłada że 1 milion euro zostanie przyznane wirusologowi, który dostarczy naukowy dowód istnienia koronawirusa, dokumentując przy tym wszystkie kroki podjęte w dowodzie i izolując jego genom. Jak narazie, nikt nie zdołał spełnić postawionych przez Eckerta kryteriów. Nie należy jednak zapominać, że już w marcu br. kilka niezależnych zespołów, wyizolowało wirusa SARS-CoV-2. Ich wyniki zostały opublikowane publicznie i są ogólnodostępne dla każdego zainteresowanego. Oto kilka przykładów 1, 2, 3.

Eckert, w swoim przesłaniu mówił o bardzo konkretnym dowodzie i miał na myśli izolację wirusa zgodnie z postulatami Roberta Kocha. Był on niemieckim lekarzem, który w 1905 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny za swoją pracę nad gruźlicą. Ustanowił on również własne postulaty dotyczące izolacji bakterii w czystej kulturze. Jego kryteria udowodnienia związku przyczynowego między mikroorganizmem a konkretną chorobą znane są jako postulaty Kocha. Wykorzystywanie ich w kontekście SARS-CoV-2, jest jednak nieodpowiednie z jednej prostej przyczyny. Hodowanie wirusów w XIX wieku było niemożliwe, a postulaty Kocha dotyczą bakterii. Z biegiem lat, zostały one zrewidowane, aby uwzględnić najnowsze postępy nauki i nie są już bezwzględnym wymogiem przyczynowości zakaźnej.


Mając taką wiedzę, nie sposób nie sposób nie uznać, że konkurs Eckerta nigdy nie zostanie rozstrzygnięty. Przyjmowanie XIX wiecznych kryteriów analizy bakterii w izolowaniu wirusów, nigdy nie zostanie potraktowane jako naukowy dowód w XXI wieku, a takiego oczekują przecież autorzy konkursu. Tego typu happeningi, jedynie ośmieszają sceptyków "nowego ładu" i dają argumenty w ręce politykom i mediom, którzy sukcesywnie demonizują każdą wątpliwość na temat działań władz i środowiska naukowego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika donamttteo

Naucz się czytać ze

Naucz się czytać ze zrozumieniem typie. Tego typu happeningi, jedynie ośmieszają sceptyków "nowego ładu" i dają argumenty w ręce politykom i mediom, którzy sukcesywnie demonizują każdą wątpliwość na temat działań władz i środowiska naukowego.

Portret użytkownika S

Odchodząc nieco w bok od

Odchodząc nieco w bok od artykułu:

Czystego wirusa nadal nie wyizolowano (lub zrobiono to na początku tego roku, jeśli się zgodzimy z wynikami). Do testowania czegoś lub wykrywania potrzebny jest czysty i dokładny wzorzec (chyba nazywa się to złoty środek). To możliwie najlepsza i najczystrza próbka danego materiału, do której porównuje się badaną substancję.

Testy PCR na podstawie których zbudowano całą plandemię, używały próbników dostarczanych przez odpowiednie ośrodki, stworzonych z mieszaniny wirusów ludzkiego przeziębienia i koronawirusów zwierzęcych, oraz fragmentów protein. (bo jak wiemy SARS-Cov2 nikt nie wyizolował). Testy wykrywały więc, że jesteś przeziębiony lub jesteś małpą Wink

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika Michał

Postulaty Kocha zostały

Postulaty Kocha zostały zrewidowane przez pseudonaukowców bo nie pasowały do tezy. Nie wynika to z żadnych postępów w nauce. Zacytowana publikacja naukowa nie izolują wirusa. Jest tam wprost napisane że próbka była wrzucona do roztworu i hodowana, "wirus" przed sfotografowaniem został oblany cieczą, a w eksperymencie nie było nawet próby kontrolnej na niezarażonej tkance. Także te bajeczki pseudonaukowców tylko ich kompromitują. Metodologia wyciągania kodów genetycznych również nie ma nic wspólnego z nauką, to jest kod złożony z wycinków wielu tysięcy drobnych cząsteczek znajujących się w próbce i ustawiony "pod wynik" bez przedstawienia jakichkolwiek dowodów - to znaczy nikt nie potrafi pokazać, złapać, zidentyfikować cząsteczki o takim kodzie genetycznym. Odnośnie szczegółów technicznych polecam wywiad dr Sam Bailey na jej kanale na odysee z dr Andrew Kaufmanem.

Strony

Skomentuj