Ponad 9 milionów Chilijczyków pozostawało wczoraj bez prądu elektrycznego

Kategorie: 

Blackout

Ponad 9 milionów Chilijczyków było wczoraj pozbawionych prądu elektrycznego po wielkiej rozległej awarii, której przyczyna nie jest do końca znana. Przerwa w dostawie energii wpłynęła na kontynuacje pracy w wielu kopalniach miedzi zlokalizowanych w tym kraju.

 

Chile jest największym na świecie producentem tego cennego metalu. Dodatkowo blackout zbiegł się z wieloma protestami społecznymi, do których dochodzi w tym kraju. Przeciwnicy polityczni prezydenta Pinery od razu wykorzystali tą okazję do obwinienia go za bałagan w kraju. Jako przyczynę kilkugodzinnego postoju podaje się nieprawidłowości w komputerowej sieci zarządzającej systemem energetycznym.

 

Co ciekawe tego samego dnia doszło do przerw w dostawie energii USA i w Kanadzie. Incydent z Kalifornii spowodował miedzy innymi przerwę w dostępności telefonii komórkowej gdyż dezaktywowanych było ponad 1000 stacji bazowych należących do operatora Verizon. Dodatkowo doszło do pomniejszych niedostępności w Idaho, Arizonie i Ohio.

 

W Kanadzie dotknięci przestojem byli głównie konsumenci z okolic Ottawy. Poza kontynentem amerykańskim doszło też do przerwy w dostawie prądu w Pakistanie, ale w tym konkretnym przypadku nie jest to aż takie zaskakujące.

 

Pozornie niezwiązane incydenty mogą mieć jakiś wspólny mianownik a może nim być ostatnia aktywność słoneczna powodowana przez rozległą plamę 1302. Jak wiadomo jednym z najczęstszych efektów dużej aktywności słonecznej są przeciążenia sieci energetycznych podlegających dodatkowym zjawiskom elektrostatycznym.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika UFO z Bray

  OTO JEST PYTANIE! (Hamlet

 OTO JEST PYTANIE!(Hamlet jak by ktoś nie wiedział)Rządy wielu państw postawiły w stan podwyższonej gotowości swoje siły zbrojne, lub przeprowadzają na wielka skale manewry wojskowe. OTO JEST PYTANIE!Czy światowe rządy obawiają się:?

  • Najazdu Ufoludków
  • Napaści „zaprzyjaźnionych państw”
  • Wewnętrznych zamieszek, a nawet rewolucji – patrz Grecja?????

Tak na marginesie Grecji to;W Czechach rój trzęsień ziemi się uspokoił, Roj trzęsień ziemi w centralnej Italii się uspokoił, a teraz pojawił się rój wstrząsów w paśmie Grecja – Cypr!Pozdrawiam wszystkich

Portret użytkownika PiotrekDM983

Spokojnie to tylko zwykłe

Spokojnie to tylko zwykłe ćwiczenia . Mój ojciec jest pilotem i powiedział , że to tylko zwykłe ćwiczenia , jakie od czasu do czasu Polskie Wojsko przeprowadza wspólnie z Nato . Sam uwaznie sledzę temat 27 wrzesnia i wszystkiego co jest związane z tą datą ale to wydarzenie odpada .

Strony

Skomentuj