Ponad 800 osób zatruło się grzybami w Iranie

Kategorie: 

Zdjęcie poglądowe - foto: Jerzy Opioła/CC BY-SA 4.0

W zachodniej części Iranu doszło do masowych zatruć nieznanym gatunkiem grzyba. Setki ludzi zgłosiło się z objawami zatrucia, część z nich wymagała hospitalizacji. Co najmniej 11 osób zmarło.

 

Zatrucia odnotowano w wielu zachodnich ostanach Iranu – w Kermanszah, Kurdystan, Lorestan, Zandżan, Azerbejdżan Zachodni, Kohgiluje wa Bujerahmad i Kazwin. Ludzie zatruli się po zjedzeniu nieznanych dzikich grzybów, rosnących w regionach górskich, które pojawiły się po wiosennych deszczach.

 

Spośród ponad 800 pacjentów, więcej niż 200 osób trafiło do szpitala. Ponieważ nie ma skutecznej terapii na tego typu zatrucia, część z nich może potrzebować przeszczepu wątroby.

 

Bezprecedensowe opady deszczu w zachodnim Iranie sprawiły, że w regionie zaczęło rosnąć więcej grzybów niż zwykle. Władze zwracają uwagę, że grzyby trujące są podobne do jadalnych do tego stopnia, że nawet lokalni mieszkańcy mogą mieć trudności z ich rozróżnieniem. Wystosowano również apel, aby Irańczycy kupowali tylko pakowane grzyby w sklepach i unikali grzybów nieznanego pochodzenia, które czasem można nabyć od kupców w miastach.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Maxxx

Zalatuje to ściemą. Kto

Zalatuje to ściemą. Kto normalny zjadłby nieznanego sobie grzyba? A tak na marginesie to zatrucie grzybem można leczyć dużą dawką wit. C dożylnie. To chroni wątrobę i można przeżyć. Tylko debile zwane lekarzami wolą patrzeć jak umierasz niż podać coś takiego...

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Pisali że inwestują w nowe

Pisali że inwestują w nowe biologiczne bronie. Znaczy się szatani o tym pisali. Tą bronią są rośliny. Nasiona lub zarodniki rozpylają drony. Już od 25 lat umieją wykrywać miejsca gdzie są rakiety atomowe za pomocą właśnie roślin GMO. To czy roślinki rosną jak szalone na jakimś terenie i jaki mają kolor jest sygnałem dla satelitów szpiegowskich. Pisali o tym że teraz będą wykrywać ruskie okręty podwodne za pomocą morskich roślin GMO. Mam nadzieje że jak wpuszczą GMO do oceanów to będzie definitywny koniec tej chorej cywilizacji. Co do Iranu to nie wierzę w żadne nowe grzybki, takie procesy ewolucyjne dzieją się na przestrzeni wieków i przemieszczają się obszarowo, te grzybki powinny być znane w okolicy Iranu ... a jeśli nie są to oznacza atak GMO za pomocą wojskowych środków.

PS

A tak na serio, to cały ten news zalatuje fake. Jest zupełnie jak ta cywilizacja pojeb...

Portret użytkownika Medium

Czyżby tam ludzie tak

Czyżby tam ludzie tak niedojadali, że rzucili się na grzyby, w dodatku w nieznanym gatunku?

PS: Co się dzieje z czcionką na portalu? Czcionka artykułu mała - 13px i wyszarzona, zaś czcionka komentarzy - 17px i ciemna, prawie czarna.

Portret użytkownika euklides

Bardzo dziwne. Miejscowa

Bardzo dziwne. Miejscowa ludność raczej zna grzyby, które zbiera. Historia, że kilkaset osób nagle się pomyliło i zebrało nei tego grzyba śmierdzi tak, że smród dociera nawet do Polski. Skoro jednak irańskie instytucje twierdzą, że ludność zatruła się grzybami to mogą to być eksperymenty irańskiego rządu. Poświęcają kilkuset własnych gojów testując broń biologiczną.

Strony

Skomentuj