Ponad 700 martwych pelikanów znalezionych w Senegalu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Siedemset pięćdziesiąt pelikanów znaleziono martwych na terenie parku wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO w północnym Senegalu, gdzie żyją miliony ptaków wędrownych.

W sobotę strażnicy zauważyli pelikany w Judge Bird Sanctuary, odległym podmokłym terenie niedaleko granicy z Mauretanią i miejscem odpoczynku ptaków, które co roku przekraczają Saharę, lecąc do Afryki Zachodniej.

 

Niezweryfikowane wideo opublikowane w lokalnych mediach pokazuje setki ciał pelikanów rozrzuconych po plaży, brudnych i ciemniejszych niż ich zwykła przyciągająca uwagę biel.

 

Bocar Thiam, dyrektor parków w Senegalu, powiedział w wywiadzie: „Pobraliśmy kilka próbek do testów i mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości dowiemy się, co spowodowało śmierć pelikanów”.

 

Według niego rezerwat jest miejscem tranzytowym dla około 350 gatunków ptaków, ale znaleziono tylko martwe pelikany. Spośród martwych 740 było młodych i 10 dorosłych osobników.

 

Władze zamknęły park i jako środek ostrożności nakazały spalenie martwych ptaków.

 

Senegal w tym miesiącu zgłosił wybuch wysoce zjadliwej grypy ptaków H5N1 na fermie drobiu w regionie Thies, około 190 km na południe.  Unicestwiono tam około 100 tys. kurczaków.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika baca

artykuł chorego umysłowo

artykuł chorego umysłowo talinna opowiadający o setkach martwych pelikanów ilustrują obrazki ruchome i nieruchome... setek żywych pelikanów...
i w sumie to nawet i pasuje klimat tej opowieści do tamtej o pandemii i setkach ofiar covida ilustrowanych obrazkami pustych kostnic, cmentarzy i szpitali...
a stada lemingów łykają to co piszą chorzy umysłowo jak... pelikany Smile

 

Skomentuj