Ponad 500 naukowców podpisało dokument wyrażający sceptycyzm, co do poprawności teorii ewolucji

Kategorie: 

familialramblings.com

Naukowcy, sygnatariusze dokumentu, mają wątpliwości, co do prawidłowości teorii doboru naturalnego. Uważają za swój obowiązek zwrócenie się do społeczności naukowej do przeprowadzenia szeregu dodatkowych, bardziej szczegółowych badań teorii Darwina.

 

Według sceptycznych naukowców, życie na ziemi jest zbyt skomplikowanym procesem, co do jego pochodzenia i rozwoju, aby mogło mieścić się w wąskich ramach teorii ewolucji Darwina. Pod dokumentem pozostawiło swój podpis pięćset czternastu uczonych, z których stu pięćdziesięciu czterech to biolodzy, siedemdziesięciu sześciu, chemicy i sześćdziesięciu trzech fizycy.

 

Tymczasem niedawno w Ameryce na problem teorii ewolucji zwróciło uwagę 300 nauczycieli, którzy nawoływali do uwzględnienia w programach edukacyjnych także innych teorii. Ewolucja stała się niebezpiecznym aksjomatem, którego podważanie wiąże się z anatemą naukową.

 

Jest to spór ewolucjonizmu z kreacjonizmem kojarzonym bezpośrednio z chrześcijaństwem. Zwolennicy kreacjonizmu uważają wszelkie istoty, jako boską kreację i odrzucają możliwość powolnego doskonalenia się gatunków i spontanicznego powstawania nowych. W USA w niektórych stanach doszło nawet do kilku zaskarżeń programów edukacyjnych nakazujących nauczania ewolucjonizmu. Na przykład sędzia z Harrisburg w Pensylwanii nakazał przywrócenie nauczania innych teorii.

 

Wielkimi zwolennikami teorii kreacjonizmu byli obaj prezydenci USA z rodziny Bushów. Gdy Arcybiskup Wiednia Christoph Schönborn na początku lipca określił zasady inteligentnej interwencji przy powstaniu życia, Bushowie przyjęli to entuzjastycznie.  To wystąpienie nie było całkowitym odparciem teorii Darwina, ale dostosowaniem jej do religijnych teorii.

 

Według Schönborna, w ewolucji gatunków istnieją luki, które mogą być wyjaśnione tylko przez interwencję boską ręką.  Według niego jest to jedynym sposobem, aby zrozumieć przepaść, która leży pomiędzy pierwotniakami i bakteriami a na przykład złożonym urządzeniem, jakim jest ludzkie oko.  Ewolucja nie istnieje, ale Pan Bóg kieruje zmianami gatunków, taki wniosek można wysnuć po publikacji Schönborna.

 

Chociaż wydaje się, że działa tu polityka oraz teologiczne spory, naukowcy z University of California zdołali obalić niektóre z postulatów Darwina. Eksperymenty przeprowadzone przez naukowców w wulkanicznych źródłach, wykazały, że to jak zakłada powstanie życia na Ziemi teoria Darwina, nie jest prawdą.

 

Teoria, że ​​życie może mieć utworzone w "ciepłych kałużach wulkanów błotnych", które są przede wszystkim związane z gorącymi źródłami wulkanicznymi na obszarze Kamczatki i Gór Lassen w Kalifornii. Według Davida Deamera, szefa badań, wyniki wskazują, że ciepłe kwaśne wody, zawierające glinę nie spełniają warunków niezbędnych do powstania najprostszych organizmów żywych. Dodał, że aminokwasy, DNA i fosforany tylko "przyklejają się" do cząstek gliny tak, że interakcje chemiczne między nimi stają się niemożliwe.

 

Dr Max Bernstein z Instytutu SETI (poszukującego inteligencji pozaziemskiej) w Stanach Zjednoczonych uważa, że jest to możliwe, składniki niezbędne do życia prawdopodobnie przybyły na naszą planetę w jakimś kosmicznym gruzie, na komecie lub asteroidzie.  Profesor Monica Grady z Wielkiej Brytanii z kolei nie wyklucza, że życie na Ziemi przybyło z Marsa. To nazywa się teorią panspermii.

 

Jakkolwiek by nie sądzić w kwestii teorii ewolucji i kreacji warto wiedzieć o dwóch nurtach filozoficznych i naukowych na ten temat. Przyjmowanie za pewnik teorii, która jest tylko przypuszczeniem jest bardzo ryzykowne a rugowanie z nauczania innych punktów widzenia jest bardzo złym, zamykającym horyzonty pomysłem.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika margreth

TO  TY JESTES  TYM  DEBILEM

TO  TY JESTES  TYM  DEBILEM  NAJWIEKRZYM-REKORDZISTA !

ktory nie rozwija sie juz  wogole...

... masz przerost gruczolu krokowego, ktory przerasta wszystko tzw.rozbujane hormony, na wskutek czego wszystko inne stoi w miejscu i nie tylko sie nierozwija,ae karlowacieje...roZum tez,a co za tym idzie, to rownez charakter itp.mozna by pisac tomy ...

Zostalo to juz naukowo udowodnione... wystarczy poszperac u wujka dobra rada W GOOGLU !

https://youtu.be/7hTGFRAaXfM

nie pozdrawiam, bo nie lubie CIEBIE!

Portret użytkownika nitjer

Jeśli odrzucić darwinizm, to

Jeśli odrzucić darwinizm, to jak powstało życie na Ziemi? Możliwe, że to był istotnie Inteligentny Projekt. Jednakże autorstwo owego Projektu może należeć nie do Boga, a jakiejś dużo starszej od naszej, cywilizacji pozaziemskiej. Pozostaje oczywiście kwestia czy owa obca cywilizacja też powstała w wyniku inteligentnego projektu cywilizacji jeszcze starszej? Czasowa ograniczoność istnienia naszgo Wszechświata powoduje, że taka teoria gdy sięgniemy do czasów sprzed ponad 13 mld lat, będzie musiała w pewnym momencie upaść. Chyba, że przyjmiemy za możliwe, że życie rozumne, na odpowiednim poziomie rozwoju, potrafi przenosić się także nawet pomiędzy wszechświatami. Przechodzi np. ze starszych do młodszych wszechświatów. Aby tego typu hipotezy nie dało się odrzucić, należałoby udowodnić, że co prawda nasz Wszechśwat miał początek, ale Multiwszechświat w skład którego to nasze uniwersum wchodzi, jako całość jest wieczny. Nigdy nie miał początku i nie będzie miał końca. Chyba tylko wtedy - przy założeniu, że darwinizm się nie sprawdził - hipoteza Boga do wytłumaczenia powstania życia może nam zupełnie przestać być potrzebna. 

Portret użytkownika szaman

Wszystko ładnie, tylko co z

Wszystko ładnie, tylko co z szympanasmi i gorylami, których kod genetyczny tylko w jednym procencie rózni się od ludzkiego ? A jeśli chodzi o pamięć i zachowania społeczne to słonie chyba nas przewyższają.

Strony

Skomentuj