Ponad 50 rannych po atakach pszczół w Indiach

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

W poniedziałek w miejscowości Kandivali w okolicy Bombaju, doszło do ataku roju pszczół, który zakończył się źle dla niemal 50 osób z 30 domostw. Wielu z nich znalazło się w rezultacie tego zdarzenia w szpitalu.

 

Nie jest jasne co spowodowało tak wściekły atak pszczół. Świadkowie donoszą o dantejskich scenach jakie rozegrały się podczas tego incydentu. Ludzie uciekali w popłochu z jednego miejsca w drugie, ale zaciekle atakujące owady nie dawały za wygraną.

 

Zagrożeni mieszkańcy próbowali radzić sobie jakoś okrywając się kocami i kurtkami, ale było to dalece nieskuteczne. Ostatecznie doszło do wielu użądleń, które wywołały liczne reakcje alergiczne wymagające hospitalizacji.

Lekarze byli zszokowani widząc skalę ataku. Z ciał niektórych poszkodowanych wyciągnięto nawet powyżej 40 żądeł. Lokalne władze postanowiły wezwać ekspertów, którzy zdołają poradzić sobie z kłopotliwym rojem agresywnych pszczół.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Portret użytkownika Cezar

Modzie czy adminie,zdjecia

Modzie czy adminie,zdjecia powszechnie dostepne na googlach to trzeba kupowac,dziwne to jest??? przeciez to nie jest strona komercyjna zeby miec jakies prawa do zdjec powszechnie dostepnych w googlach,tyle zdjec pszczol w googlach a tu admin jaja se robi,pszczola olbrzymia jest podobna do trzmiela ale jednak na tej fotce sa trzmiele.
 
Trzmiel to najbardziel i nadzwyczaj spokojny owad zadlacy,trzmiela zdenerwowac to trzeba miec anielska cierpliwosc.
 
ZNZ to strona spoleczna nie komercyjna.
 
Jestem pszczelarzem i wiem co prowokuje pszczoly do ataku,bez przyczyny pszczoly nie atakuja ( poza pszczolami afrykanskimi ).
Pierwsza zasada by nie prowokowac pszczol do ataku,jak nie przeszkadzaja to nie przeszkadzaj pszczolom,
druga zasada to nigdy nie podchoc do zadnego ula wypachniony roznymi wspolczesnymi syntetycznymi pachnidlami,nigdy nie podchodz do ula przeciakniety zapachem obory czy stajni od takich zwierzat jak: krowa,kon czy swinia,
trzecia zasada nie machaj rekami probujac odgonic je od siebie,
czwarta nigdy nie podchodz do ula ubrany na czarno oraz ubrany z materialow wlochatych lub mechatych,
piata zasada to nigdy nie halasuj w poblizu ula i nigdy nie stukaj w ul.
Reasumujac: obce zapachy i te syntetyczne,zapachy zwierzat,machanie rekoma,kolor czarny oraz wlochato-mechate ubrania i halas czy stukanie w ul to dla pszczol informacja agrasji i wrogosci.
 
Pszczoly widza tylko cztery kolory takie jak: czarny,bialy,niebieski i zolty.
Pszczoly maja doskonaly wzrok w dzien i w nocy,dlatego ze maja dwie pary oczu dzienne i nocne ( dlatego ze w ulu jest ciemno ).
Pszczoly maja doskonaly wech nawet lepszy od psa,swietnie rozpoznaja obce i wrogie zapachy.
Pszczoly bardzo dobrze slysza i kazdy chalas w niektory czestotliwosciach sprowokuje je do ataku.
Pszczoly widza slonce gdzie sie znajduje jak jest zachmurzone niebo,a dlatego ze widza w innych zakresach swiatla.
Pszczoly sa jak barometr i termometr,jak sie obserwuje ich zachowanie to sie wie czy pogoda sie zmieni w ciagu dnia,a najlepiej to widac jak jeszcze nie widzi i nie slyszy sie burzy to pszczoly juz zlatuja sie masowo do ula by zdarzyc przed deszczem.

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Skomentuj