Ponad 35 osób zginęło w zamachach bombowych w syryjskim Hims

Kategorie: 

Źródło: Flickr/coolloud/CC BY-NC-ND 2.0

W sobotę rano, w syryjskim mieście Hims nastąpił skoordynowany atak islamistów z Jabhat Fateh al-Sham, znanego wcześniej jako Front al-Nusra. Co najmniej sześciu terrorystów zdetonowało założone na sobie ładunki wybuchowe w pobliżu dwóch budynków wojskowych. Według najnowszych ustaleń, zginęło przynajmniej 35 osób a wielu zostało rannych.

 

Islamiści dokonali ataków w tym samym czasie w dzielnicach al-Ghouta i al-Mahatta. Jak podaje agencja SANA, zamachowcy próbowali wejść do budynków i tam zdetonować ładunki wybuchowe - wtedy straty byłyby o wiele większe. Personel wojskowy uniemożliwił im wtargnięcie do środka, lecz terroryści i tak zdążyli wysadzić się w powietrze.

Wśród ofiar są syryjscy żołnierze, a także generał Hassan Daaboul, szef Departamentu Bezpieczeństwa Wojskowego. Media podają, że zanim doszło do zamachów, w dwóch dzielnicach Hims wybuchły zamieszki.

 

Skoordynowane zamachy terrorystyczne tego typu zwykle mają miejsce gdy syryjska armia odnosi znaczące sukcesy. Wojska rządowe znajdują się już niedaleko od Palmiry i pokonują islamistów w północnej części Syrii. Gdy siły rządowe stopniowo odbijały miasto Aleppo, ataki bombowe były regularnie organizowane nawet w takich miastach jak Latakia, Tartus czy Damaszek.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Jeżeli zamachy się nasilają

Jeżeli zamachy się nasilają podczas sukcesów armii syryjskiej, to dlaczego piszesz brzydko mówiąc 'z dupy strony'?

 

Czy nie można po prostu napisać o sukcesach armii sysryjskiej, a potem dopiero o zamachu?

I proszę, nie obrażaj się na mnie, jesteś moim ulubionem tutaj autorem.

 

Skomentuj