Ponad 300 ofiar tornad w USA

Kategorie: 

Zniszczona Tuscaloosa - źródło: reuters.com

Ponad 300 osób zginęło w serii tornad na południu Stanów Zjednoczonych. Dziesiątki mieszkańców naal uważa się za zaginonych.Najbardziej ucierpiał stan Alabama, gdzie tornado zabiło prawie 200 osób. Tegoroczny sezon tornad jest największym w historii obserwacji meteorologicznych w USA.

 

W ciągu ostatnich dwóch dni w południowych stanach pojawiło się co najmniej 300 niszczycielskich tornad. Zjawiskom towarzyszył huraganowy wiatr i gradobicie. Meteorologowie ostrzegali przed możliwością wystąpienia ekstremalnych zjawisk pogodowych ale ani służby ratunkowe ani lokalna ludnośc nie mieli czasu przygotowac się na gwałtowne zjawiska.

Lista ofiar są aktualizowane co godzinę. W samej Alabamie znajduje się na nich prawie 200 osób. W celu oceny zniszczeń najbardziej dotknięte obszary odwiedził osobiście Prezydent Stanów Zjednoczonych. Konsekwencje żywiołu Prezydent nazwał katastrofalnymi.

"Zapobiegnięcie klęskom żywiołowym jest niemożliwe. Ale jesteśmy w stanie poradzić sobie z ich konsekwencjami. I każdy Amerykanin, który poniósł w wyniku tornad jakiś uszerbek może mieć pewność, że rząd federalny uczyni wszystko, aby wyeliminować szkody " powiedział Barack Obama.

Ratownicy pracują przez całą dobę. Trwają poszukiwania zaginionych ołowiu mieszkańców. Potężny wir dosłownie starł z powierzchni ziemi całe dzielnice, pozostawiając za sobą szeroki na wiele kilometrów pas zniszczeń.

"Szukam krewnych. To był ich dom, mam nadzieję, że tutaj wróca. W szpitalu ich nie ma, policja również nie udzieliła, żadnych informacji można się tylko modlić i czekać " powiedział jeden z mieszkańców przeszukujący ruiny

Wczoraj dodane wideo przedstawiające tornado w Tuscaloosa było winne śmierci ponad 70 ofiar.

Tornada w różnym stopniu, dotknęły co najmniej 10 stanów. Oprócz Alabamy informacje o ofiarach pochodzą z Tennessee, Georgii, Missisipii, Wirginii, Kentucky i Arkansas.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Roni Tornado

Tak, kama, ja też bym chciała

Tak, kama, ja też bym chciała zobaczyć tornado na żywo, najlepiej żeby ono było w miarę daleko bo tornada są piekielnie silne i na ogół okrutne. Tak zgadzam się z Tobą, że są piękne. Najciekawsze jest to, że potrafią wbić źdźbło trawy lub słomy w ścianę budynku.

Portret użytkownika SMOLEŃSK=ZAMACH, niezalezna.pl

źle się dzieje na świecie.

źle się dzieje na świecie. Czy to rządza pieniądza? - konsekwencją degradacji środowiska. Czy określone grupy ludzi manipulują zjawiskami atmosferycznymi.
Może w końcu ktoś ułoży wszystkie puzle i będzie mógł poinformować innych.

Skomentuj