Ponad 30% Niemców uważa, że ich kraj jest niebezpiecznie przepełniony imigrantami

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Przeprowadzona w Niemczech ankieta wskazuje, że ludzie domagają się „dyktatury narodowej”, a jedna dziesiąta chce, aby „nowy Führer” poprowadził ich kraj do chwały. Zespół badaczy z Uniwersytetu w Lipsku stwierdził, że prawie 34% osób twierdziło, iż Niemcy są „niebezpiecznie przeludnione przez cudzoziemców”.

 

Łącznie 21,9 procent zgodziło się, że Niemcy potrzebują „jednej silnej partii, która uosabia wspólnotę narodową jako całość”. Jeden na dziesięciu Niemców chce, aby ich kraj był prowadzony przez „Führera”, który będzie rządził „twardą ręką dla wspólnego dobra”.

 

71 lat po tym, jak nazizm został zwalczony, a przerażająca historia obozów zagłady została przedstawiona światu, 11 procent badanych stwierdziło, że Żydzi mają zbyt duży wpływ na społeczeństwo. W sumie 12 procent uważa, że Niemcy są z natury „lepsi” od innych – a był to centralny pogląd ideologii hitlerowców.

 

Oprócz tego, cztery na dziesięć osób sądzi, że muzułmanie nie powinni imigrować do ich kraju, a połowa respondentów z 2240 osób twierdziła, że czują się „obcy w swoim kraju”. 30 procent ankietowanych stwierdziło, że Niemcy są „infiltrowane przez zbyt wielu cudzoziemców w sposób niebezpieczny”. Trzech na pięciu Niemców uważa, że uchodźcy, którzy przybyli do kraju, szukając schronienia przed wojną i terrorem to oszuści. „Nie są oni narażeni na prześladowania w swoim kraju” – to kwestia, z którą zgodzili się ankietowani.

„Nie odnotowaliśmy wzrostu skrajnie prawicowego nastawienia, lecz w porównaniu do naszego badania sprzed dwóch lat ludzie, którzy mają skrajnie prawicowe poglądy są chętniejsi do użycia przemocy w celu osiągnięcia swoich zamiarów.” – powiedział dr Oliver Decker, jeden z autorów raportu. – „Istnieją dwie kompletnie różne grupy, które żyją obok siebie. W jednej postępuje radykalizacja, podczas kiedy druga całkowicie odrzuca przemoc i chce za wszelką cenę pomagać uchodźcom.”

Raport twierdzi, że ekstremistyczne myślenie stało się bardziej akceptowalne w społeczeństwie niemieckim i jest to jeden z powodów, przrz który powstała partia Alternatywa dla Niemiec (AfD).

„Większość wyborców AfD ma wrogą postawę wobec świata.” – powiedział dr Elmar Braehler, współautor raportu. – „Poparcie dla skrajnie prawicowych lub populistycznych partii prawicowych wciąż jest wyższe niż pokazują sondaże.”

Badanie wykazało również wzrost negatywnych postaw wobec społeczności cygańskich, a połowa respondentów twierdzi, że takie osoby powinny zniknąć z centrów miast. Cyganie byli prześladowani przez hitlerowców, a setki tysięcy zostało zamordowanych w czasie Holokaustu.

 

Również homoseksualiści, którzy byli prześladowani w III Rzeszy, są obecnie niepopularną grupą. 40 procent badanych uznało za „obrzydliwy” publiczny pocałunek pary homoseksualistów. Wskazuje to na wzrost niechęci o 15 procent punktów procentowych w stosunku do podobnego badania z 2011 roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika SN69ll

Gdyby w Polsce zadać takie

Gdyby w Polsce zadać takie pytania wyniki byłyby podobne...mało kto lubi cyganów...za dużo jest u nas imigrantów z za wschodniej granicy pracują za pół darmo, przez co hamują wzrost płac...homoseksualiści też nie są oklaskiwani na ulicach naszych miast...pewnie też sporą większość wolałaby żądzy silnej partii zamiast tego cyrku który mamy obecnie...a na koniec jakby spytać czy czujemy się lepsi niż reszta świata większość odpowie że TAK...I jedyne właściwe wnioski po takiej sondzie byłyby takie że grupa naukowców wydała nasze pieniądze na zabawę w naukę dla zabicia czasu...i próby zaznaczenia że są do czegoś potrzebni...Ale czy to można by podciągnąć pod ekstremizm...PO i Nowocześni pewnie dali by radę...

Portret użytkownika MiamiVibe

Wyczuwam nowego Hitlera za

Wyczuwam nowego Hitlera za amerykańskie dolary i powtórzenie scenariusza z drugiej wojny. Stany zostają gospodarczo w tyle i pora wykrwawić głównych konkurentów w postaci Azji i Europy, aby mieć czas na zrekonstruowanie gospodarki. Być może po to to wszystko: uchodźcy, dzielenie społeczeństw, lgbt, feminizm, konsupcjonizm, wszelkie doktryny, że to człowiek jest najważniejszy itp. itd. żeby wprowadzić cichaczem ,,wodza", który stwierdzi, że człowiek nisko upadł i trzeba zrobić porządek zarówno z białymi, którzy są spaczeni powyższymi doktrynami jak i kolorowymi, którzy zagrażają genocydowi białych i trzeba ich wyrżnąć, na co ludzie zgodzą jak leci. Nie będzie to żaden antychryst, tylko starannie przeszkolona kukiełka i jego celem będzie: ochrona zysków, hekatomba z ofiar wojny diabłu, depopulacja, test nowych zabawek militarnych oraz inne nieznane mi motywy. Być może do kompletu odpalą blue beam. To są bardzo chore czasy. 

Portret użytkownika Akamai

"To są bardzo chore czasy."

"To są bardzo chore czasy."

Dla mnie, dla Ciebie i paru jeszcze innych, myślących osób. Ale kiedy spaceruję po mieście, to mam wrażenie, że to nie jest moja planeta.

Nie poznaję ludzi. Widzę bezmyślny motłoch wpatrujący się w smartfony, ze słuchawkami w uszach po to, by nie zaprzątąć sobie głowy "niepotrzebnymi" myślami.. 

Oni nie będą nikomu ani niczemu się sprzeciwiać. Z pokorą przyjmą swój los.

I jeszcze zegną posłusznie kark, żeby łatwiej można im było założyć na szyję homonto.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Nikt z nikim nie będzie się

Nikt z nikim nie będzie się liczył - bunkry dla j'elit przygotowane - państwom wszystkim ich własny lud nie obchodzi NIC ! Wszędzie robią wszystko by wywołać wojnę - lewaki są dobre a Rosja nie dobra - gejnia europejska ma zawsze racje i nigdy się nie myli a Fukushima zabija cały świat... Czy nie wydaje wam się wszystkim podejrzane że nikt nie mówi o największej katastrofie/sabotażu w dziejach naszej historii na ziemi ? (to że nie mówią nie znaczy że tego nie ma - otóż jest i nie będzie że sobie przejdzie i przeminie - to wszyscy przeminą a to gówno dalej będzie i nie przeminie. Wojen klasycznych jak 1 czy 2ga światowa już nigdy nie będzie, ze względu na wynalezienie takiego czegoś jak reaktory, czy to do prądu czy to doświadczalne. Wściekłość ludzi przypartych do ściany może doprowadzić do kurzu w kosmosie po naszym miejscu jakim jest matka ziemia. Kto nie szanuje i nie czuje że matka ziemia jest najlepszym miejscem dla "niego/niej" w całym wszechświecie jest zwyczajnym niedorozwiniętym głupcem - a niestety większa większość ludzi na ziemi niestety nic nie czuje : ( - całe życie żyją w kłamstwie dla gadżetów, seksu i szmalu...

Portret użytkownika NS69

W większości przypadków...bez

W większości przypadków...bez tych znienawidzonych przez was smartfonów...ten motłoch byłby całkowicie pozbawiony informacji o świecie...ale co najważniejsze mało kto mógłby podziwiać wasz elitarny sposób myślenia inaczej...A wy sami nie bylibyście świadomi jak daleko można się posunąć w uniesienia ponad innych...którym nie dane było przebywanie...o.czym kiedyś wspomniałeś...wśród Atlantów...

Skomentuj